خبر

 • تک بورد - تایوان محدودیت های آبی بیشتری را در میان خشکسالی ایجاد می کند و به طور بالقوه کمبود تراشه را بدتر می کند

  تایوان محدودیت های آبی بیشتری را در میان خشکسالی ایجاد می کند و به طور بالقوه کمبود تراشه را بدتر می کند
  17 روز و 23 ساعت قبل

  فکر کنید بحران کمبود تراشه جهانی نمی تواند از این بدتر شود؟ دوباره فکر کنید وخیم ترین خشکسالی تایوان در دهه های گذشته هیچ نشانه ای از کاهش ندارد ، و منجر به اعمال محدودیت های بیشتر مقامات در مناطقی از جمله دو پارک علمی بزرگ - محل اصلی شرکت های نیمه هادی و نمایشگر مانند TSMC می شود.

  تایوان پس از کاهش باران همراه با کمبود توفان در سال 2020 با بدترین خشکسالی در 56 سال گذشته روبرو است. سالانه معمولاً سه یا چهار طوفان استوایی به آن ضربه می زند. وزیر امور اقتصادی ، وانگ مای-هوا ، اخیراً گفت که طلسم خشک هنوز تاثیری بر TSMC یا شرکت های دیگر نگذاشته است ، اما با یک مرکز تولید نیمه هادی معمولی با استفاده از دو تا چهار میلیون گالن آب فوق العاده خالص در روز ، خطرناک نیست وضعیت.

  با بدتر شدن خشکسالی ، مقامات اولین هشدار قرمز تایوان در مورد تأمین آب طی شش سال گذشته را صادر کرده اند. بلومبرگ گزارش داد ، مقامات از 6 آوریل 15 درصد تأمین آب مصرف کنندگان صنعتی را در شهرستانهای مرکزی تایچونگ ، میائولی و چانگوآ قطع می کنند. بعلاوه ، آب لوله کشی در مناطق به مدت دو روز در هفته به حالت تعلیق درخواهد آمد ، اما این امر در صنایع صدق نمی کند.

  "محدوده طرح صرفه جویی در مصرف آب شامل پارک های علمی در Taichung است. وانگ میائولی. ما به شرکتهایی که در محدوده ای هستند که می توانند با قطع آب دو روزه روبرو شوند ، توصیه می کنند که برای ذخیره آب یا بسیج کامیون های آب پیش از موعد ، "گفت وانگ یی-فنگ ، معاون مدیر کل تایوان آژانس منابع آب ، به نیکی آسیا گفت. بدتر شدن تراشه های ">

  TSMC و Micron هر دو در Taichung فعالیت دارند. اولی گفت که این میزان آب مورد استفاده از کامیون های تانکر را افزایش می دهد و محدودیت ها بر عملکردها تأثیر نمی گذارد ، در حالی که دومی از اظهار نظر خودداری کرد زیرا اکنون در "یک دوره آرام" است.

  < p> AUO ، Micron ، TSMC و Winbond دارای پارچه هایی در Taichung هستند. اینولوکس و گلوبال ویفر در Miaoli پارچه دارند و فیسون یک کارخانه در این کشور دارد ، گزارش سخت افزار تام. اگر خشکسالی تأثیر خود را در تولید در این کارخانه ها بگذارد ، کمبود تراشه جهانی را تشدید می کند ، باعث کاهش بیشتر در دسترس بودن و افزایش قیمت GPU ها و نمایشگرها می شود.

  "مانند [Innolux] ، ما همچنین قراردادهایی امضا کرده ایم. با شرکت های حمل و نقل آب ، اما ما آن را به عنوان آخرین چاره می دانیم ، "گفت پل پنگ ، رئیس AUO. "ما آماده هستیم. ما در زیر هر یک از گیاهان خود در تایوان یک مرکز ذخیره آب داریم. بعضی از گیاهان حداکثر 10 روز آب [برای استفاده ما] ذخیره کرده اند. "

  تایوان قبلا گفت که صنعت فناوری آن آب کافی دارد تا ماه مه دوام بیاورد. امیدواریم تا آن زمان وضعیت برطرف شود.

  اعتبار تصویر مرکز: Romix Image

خبرهای دیگر از صنعتی