خبر

 • تک بورد - با بدتر شدن روابط با چین، سنای ایالات متحده قانون تراشه ها را برای تقویت تولید نیمه هادی داخلی تصویب کرد.

  با بدتر شدن روابط با چین، سنای ایالات متحده قانون تراشه ها را برای تقویت تولید نیمه هادی داخلی تصویب کرد.


  16 روز و 20 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ سنای ایالات متحده قانون چیپس را تصویب کرده است که به صنعت تولید نیمه هادی داخلی 52 میلیارد دلار در قالب یارانه کمک می کند که برای ساخت کارخانه های جدید صرف می شود. هدف بلندمدت کاهش اتکا به تایوان، به ویژه با توجه به بدتر شدن روابط با چین، و کاهش بدترین اثرات کمبود تراشه فعلی - و هر موردی در آینده است.

  سنا دیروز با 64 رای موافق در مقابل 33 رای موافق به تصویب قانون 280 میلیارد دلاری چیپ‌ها و علم رای داد که 52 میلیارد دلار آن صرف یارانه‌ها برای سازندگان تراشه خواهد شد. همچنین اعتبار مالیاتی سرمایه گذاری برای کارخانه های تولید تراشه به ارزش 24 میلیارد دلار وجود خواهد داشت. این مشوق‌ها با محدودیت‌هایی برای شرکت‌هایی همراه است که در چین حضور دارند یا می‌خواهند در آینده در آنجا یا در سایر کشورهای غیردوست فعالیت کنند.

  مجلس نمایندگان قصد دارد اواخر امروز به این لایحه رأی‌گیری کند. . در صورت تصویب، همانطور که انتظار می رود، پرزیدنت بایدن باید در اوایل هفته آینده آن را امضا کند و به قانون تبدیل می شود.

  اوایل امروز، رهبران صنعت و کارگری به من پیوستند تا درباره اهمیت تصویب قانون چیپس برای آمریکا برای افزایش تلاش هایمان صحبت کنیم. برای ساختن نیمه هادی ها در اینجا در آمریکا. من آماده ام تا این لایحه قوی و دو حزبی را امضا کنم تا به قانون تبدیل شود. pic.twitter.com/wNoSaWqcus

  — پرزیدنت بایدن (@POTUS) 26 ژوئیه 2022

  قانون چیپس، همانطور که شناخته شده است، از طریق بحران تراشه ناشی از قفل‌های همه‌گیری به وجود آمد. و افزایش شدید تقاضا آب و هوای شدید، مشکلات لجستیکی، و تهاجم روسیه به اوکراین، وضعیتی را که قبلاً یک وضعیت بی‌سابقه بود، تشدید کرده است. چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، گفت: «ما در حال پیشبرد لایحه چیپس سنا هستیم.» در یک بیانیه. "کمبود تراشه های نیمه هادی ملی، هزینه های کمتر برای مصرف کنندگان آمریکایی، و افزایش نوآوری علمی و مشاغل را هدف قرار خواهد داد."

  هر سیاستمداری از این لایحه حمایت نمی کند. برنی سندرز، سناتور ورمونت گفت: «پنج شرکت بزرگ نیمه هادی که احتمالاً سهم شیر از این کمک مالیات دهندگان را دریافت خواهند کرد، اینتل، تگزاس اینسترومنتز، میکرون فناوری، گلوبال فاندریس و سامسونگ، 70 میلیارد دلار سود کردند. سال. آیا به نظر می رسد که این شرکت ها واقعاً به رفاه شرکت ها نیاز دارند؟" اینتل از طرفداران جدی این عمل بوده است و حتی مراسم افتتاحیه کارخانه اوهایو را به دلیل تاخیرها به تعویق انداخت.

  با مجلس سنا با تصویب قانون چیپس و علم، کنگره گامی کلیدی در جهت اجرای سرمایه گذاری های متحول کننده برای تقویت آینده مالی خانواده ها، تقویت مزیت تحقیقاتی آمریکا و حفظ امنیت اقتصادی و ملی ما برای نسل های آینده برداشته است. p> — نانسی پلوسی (@SpeakerPelosi) 27 ژوئیه 2022

  یکی دیگر از عوامل مهم پشت این اقدام، اتکای ایالات متحده به تایوان برای تراشه های خود است. وزیر بازرگانی جینا رایموندو قبلاً گفته بود که اگر ارتباط ایالات متحده با صنعت تولید تراشه این کشور قطع شود، ایالات متحده با یک رکود عمیق و فوری مواجه خواهد شد.

  چنین سناریوی کابوس‌آمیزی ممکن است. چین مدت‌هاست که گفته است در مورد استفاده از نیروی نظامی علیه تایوان که به گفته آن استان جدایی‌ناپذیر است و باید با سرزمین اصلی «دوباره» متحد شود، تردیدی نخواهد داشت. گزارش‌ها مبنی بر اینکه نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا قصد دارد از تایوان بازدید کند، منجر به تهدید چین در صورت ادامه سفر به "اقدامات قاطعانه" شده است.

  به نقل از رویترز، سفارت چین در واشنگتن اعلام کرد چین " قاطعانه با این لایحه مخالفت کرد، که به گفته آن "در ذهنیت جنگ سرد و بازی حاصل جمع صفر ریشه دوانده است و در تضاد با آرمان مشترک مردم از همه بخش ها در چین و ایالات متحده برای تقویت مبادلات و همکاری است."


  تگ ها:

  بدتر , روابط , سنای , ایالات , متحده , قانون , تراشه , تقویت , تولید , نیمه , هادی , داخلی , تصویب , کرد.


  v 8
خبرهای دیگر از صنعتی