خبر

 • تک بورد - اینتل 94.7 میلیارد دلار برای ساخت محصولات تراشه ای در اروپا سرمایه گذاری می کند

  اینتل 94.7 میلیارد دلار برای ساخت محصولات تراشه ای در اروپا سرمایه گذاری می کند
  18 روز و 17 ساعت قبل

  کمبود جهانی نیمه رساناها و تمایل به ایجاد زنجیره تأمین قوی تر ، غول های نیمه هادی را وادار می کند تا سرمایه قابل توجهی را در توسعه به آمریکای شمالی و اروپا سرمایه گذاری کنند. اینتل نیز از این قاعده مستثنی نیست و انگیزه ای برای بازپس گیری موقعیت رهبری در فناوری فرآیند دارد.

  روز سه شنبه ، پت جلسینگر ، مدیر عامل اینتل ، اولین سخنرانی خود را پس از روی کار آمدن ، ارائه کرد و اولین روز را در رویداد IAA Mobility در مونیخ ، آلمان خاتمه داد. در طول ارائه خود ، او فاش کرد که این شرکت برنامه ای بلندپروازانه برای سرمایه گذاری تا 80 میلیارد یورو (94.7 میلیارد دلار) در ساخت کارخانه های تولید تراشه در اروپا ، در میان رقابت جهانی برای افزایش ظرفیت تولید و کاهش وابستگی صنعت به آسیا در نظر دارد. نیمه رساناها.

  این صندوق به دو واحد تراشه در یک سایت جدید در اروپا اختصاص داده می شود و سرمایه گذاری طی چندین سال تقسیم می شود. مکان این سایت هنوز مشخص نشده است ، اما اینتل قصد دارد در نهایت آن را با حداقل هشت تأسیسات تولیدی پر کند.

  https://techbord.com اینتل 94.7 میلیارد دلار برای ساخت قطعات تراشه در اروپا سرمایه گذاری خواهد کرد

  بدین منظور ، ژلسینگر در حال مذاکره با مقامات و مشتریان اصلی آلمان ، فرانسه بوده است ، بلژیک ، لهستان و هلند ، و انتظار می رود که محل تولید جدید را تا پایان سال اعلام کند. در همان زمان ، اینتل می خواهد با استفاده از یک کارخانه موجود در محوطه شرکت Leixlip در شهرستان Kildare ، ایرلند ، تراشه هایی را برای خودروسازان شروع کند.

  همانطور که اینتل انتظار دارد دلیل خوبی برای آن وجود دارد. به دلیل افزایش تقاضا برای خودروهای درجه یک و برقی با فناوری پیشرفته کمک راننده ، نیمه هادی ها تا پایان دهه 20 درصد هزینه مواد خودروهای جدید را تشکیل می دهند.

  مانند TSMC رقیب ، که همچنین خدمات ریخته گری اینتل که به دنبال ایجاد یک بازوی اروپایی است ، به دنبال یارانه هایی است که سیاستمداران از صندوق بازیابی و تاب آوری اتحادیه اروپا ارائه می دهند ، مبلغی بالغ بر 175 میلیارد دلار در دهه آینده. گلسینگر در طول ارائه خود اشاره کرد که "شما به ما احتیاج دارید و ما به شما ... هدف ایجاد مرکز نوآوری در اروپا است. "

خبرهای دیگر از صنعتی