خبر

 • تک بورد - اینتل 7 میلیارد دلار برای تاسیسات جدید تراشه در مالزی هزینه خواهد کرد

  اینتل 7 میلیارد دلار برای تاسیسات جدید تراشه در مالزی هزینه خواهد کرد


  1 ماه قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ مقامات مالزی می گویند که اینتل قرار است یک مرکز تولید جدید 7.1 میلیارد دلاری در این کشور بسازد. این در حالی رخ می دهد که جهان با کمبود مداوم نیمه هادی دست و پنجه نرم می کند و پت گلسینگر، مدیر عامل اینتل، نسبت به اتکای بیش از حد به تولید تایوانی در سایه تهاجم ادامه دار چین هشدار می دهد.

  سازمان توسعه سرمایه گذاری مالزی در یک دعوت نامه رسانه ای اعلام می کند که اینتل 30 میلیارد رینگیت در تاسیسات در ایالت جزیره ای پنانگ سرمایه گذاری خواهد کرد. در این بیانیه آمده است که بیشتر برنامه های اینتل در مالزی در یک نشست مطبوعاتی در روز چهارشنبه (15 دسامبر) فاش خواهد شد، رویدادی که همزمان با اولین سفر آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه ایالات متحده به منطقه است.

  پت گلسینگر، مدیرعامل اینتل، همچنین در این هفته از تایوان و مالزی برای گفتگوهایی برای نشان دادن اهمیت تولید آسیایی برای اینتل بازدید می کند. او با رهبران TSMC ملاقات خواهد کرد، با توجه به اینکه بنیانگذار آن، موریس چانگ، اخیراً گفت که گلسینگر به دلیل قوانین بازنشستگی این شرکت برای مدیران، زمان کافی برای بازگرداندن اینتل به اوج را ندارد.

  چانگ احتمالاً در پاسخ به هشدار عمومی Gelsinger نسبت به تکیه بر تراشه‌سازان تایوانی با توجه به فعالیت‌های تهدیدآمیز چین در منطقه بود. گلسینگر گفت: «تایوان مکان ثابتی نیست». "پکن این هفته 27 هواپیمای جنگی را به منطقه شناسایی پدافند هوایی تایوان فرستاد. آیا این باعث می شود احساس راحتی بیشتری کنید یا کمتر؟"

  گلسینگر همچنین از دولت ایالات متحده خواسته است که این 52 میلیارد دلار را خرج کند. آن را برای تامین مالی نیمه هادی ها به طور انحصاری برای شرکت های داخلی کنار گذاشته است، چیزی که TSMC گفته است "بسیار منفی برای ایالات متحده" است.

  در حالی که چندین سال طول می‌کشد تا مصرف‌کنندگان نتایج سرمایه‌گذاری اینتل را ببینند، ما می‌توانیم با دانستن اینکه تیم آبی در حال کار بر روی افزودن ظرفیت بیشتر است، به خصوص که بخش خدمات ریخته‌گری (IFS) آن تراشه‌هایی را با مجموعه‌های آمازون و کوالکام برای دیگران تولید می‌کند، آرامش داشته باشیم. تبدیل شدن به دو نفر از اولین مشتریان با مشخصات بالا. در همین حال، انتظار می رود دو کارخانه اینتل در آریزونا در سال 2024 به طور کامل عملیاتی شوند و اخیراً اعلام کرده است که تا 80 میلیارد یورو (94.7 میلیارد دلار) در ساخت کارخانه های جدید تراشه در اروپا سرمایه گذاری خواهد کرد. با این حال، در کوتاه مدت، همه چیز مثبت به نظر نمی رسد.


  تگ ها:

  اینتل , میلیارد , دلار , تاسیسات , جدید , تراشه , مالزی , هزینه , خواهد


  v 11
خبرهای دیگر از صنعتی