خبر

 • تک بورد - اینتل پس از هشدار به تامین کنندگان در مورد منطقه سین کیانگ از چین عذرخواهی کرد

  اینتل پس از هشدار به تامین کنندگان در مورد منطقه سین کیانگ از چین عذرخواهی کرد


  1 ماه قبل

  اینتل به دنبال نامه ای به تامین کنندگان که در آن از آنها خواسته بود محصولات یا نیروی کار را از منطقه سین کیانگ تهیه نکنند، از چین عذرخواهی کرده است. این بیانیه واکنش‌های شدیدی را در این کشور برانگیخت و به درخواست برای تحریم محصولات اینتل منجر شد.

  اینتل در نامه‌ای سالانه به تامین‌کنندگان در دسامبر 2021 نوشت که "مجبور است اطمینان حاصل کند که زنجیره تامین ما از نیروی کار یا منبع کالا یا خدمات منطقه سین کیانگ استفاده نمی‌کند" چین، به دنبال محدودیت‌هایی که توسط "دولت‌های چندگانه" وضع شده است.

  منطقه سین‌کیانگ خانه بسیاری از جمعیت مسلمان اویغور چین است. گروه‌های حقوق بشر مدت‌ها مدعی شده‌اند که آنها اغلب در اردوگاه‌های "آموزش مجدد" بازداشت می‌شوند و از آنها به عنوان کار اجباری استفاده می‌شود که به زنجیره‌های تامین فناوری و خرده‌فروشی جهانی وارد می‌شود.

  چین با اشاره به این اتهامات را رد می‌کند. اردوگاه‌هایی به‌عنوان «مراکز آموزش حرفه‌ای» که برای مبارزه با فقر و افراط‌گرایی مذهبی طراحی شده‌اند.

  این نامه واکنش‌های شدیدی را در پلتفرم رسانه‌های اجتماعی چینی Weibo و رسانه‌های دولتی این کشور برانگیخت و بسیاری خواهان تحریم اینتل شدند. سی ان ان گزارش می دهد که پیپلز دیلی، روزنامه رسمی حزب کمونیست، این بیانیه را "پوچ" خواند و هشدار داد که اینتل "دستی را که به آن تغذیه می کند گاز می گیرد".

  https://techbord.com <b>اینتل</b> پس از <b>هشدار</b> به <b>تامین</b> کنندگان در <b>مورد</b> <b>منطقه</b> سین <b>کیانگ</b> از چین <b>عذرخواهی</b> کرد

  وانگ جونکای، چینی ستاره پاپ که به عنوان سفیر برند اینتل Core خدمت می کرد، گفت که روابط خود را با این شرکت به دلیل بیانیه آن قطع کرده است. او گفت: "منافع ملی بالاتر از هر چیز دیگری است." اینتل به این اعتراض ها با بیانیه ای به زبان چینی در روز پنجشنبه در حساب های رسمی WeChat و Weibo خود پاسخ داد. این شرکت گفت: "ما به دلیل مشکلاتی که برای مشتریان، شرکا و عموم مردم چین ایجاد شده عذرخواهی می کنیم. اینتل متعهد است که به یک شریک فناوری قابل اعتماد تبدیل شود و توسعه مشترک با چین را تسریع بخشد." این سازمان افزود که به "حساسیت موضوع در چین" احترام می گذارد.

  به نظر می رسد همه در چین با پاسخ چیپزیلا قانع نشده اند. "آیا عذرخواهی اینتل صادقانه است؟" اوایل امروز در Weibo مطرح شد.

  سخنگوی وزارت خارجه چین، ژائو لیجیان گفت که "ادعاهای مربوط به سین کیانگ، مانند کار اجباری" او افزود: "دروغ های نیروهای ضد چینی ایالات متحده است."

  "ما به این بیانیه توجه می کنیم و امیدواریم که شرکت مربوطه به حقایق احترام بگذارد و درست را از نادرست تشخیص دهد.

  اینتل 10000 کارمند در چین دارد که بزرگترین مشتری آن در سال 2020 بود و درآمد خالص 20.26 میلیارد دلاری را ایجاد کرد. اما این تنها غول فناوری ایالات متحده نیست که روابط نزدیکی با کشور آسیایی دارد. چین همچنین یکی از بزرگترین بازارهای اپل است. یک گزارش اخیر ادعا می کند که تیم کوک، مدیر عامل شرکت، یک قرارداد سرمایه گذاری مخفیانه 275 میلیارد دلاری با مقامات چینی امضا کرده است تا به این شرکت کمک کند تا در کشور موفق شود


  تگ ها:

  اینتل , هشدار , تامین , مورد , منطقه , کیانگ , عذرخواهی


  v 13
خبرهای دیگر از صنعتی