خبر

 • تک بورد - اینتل و اپل اولین کسانی هستند که تراشه های مبتنی بر گره N3 TSMC را پذیرفته اند

  اینتل و اپل اولین کسانی هستند که تراشه های مبتنی بر گره N3 TSMC را پذیرفته اند
  13 روز و 18 ساعت قبل

  اگرچه هنوز حدود یک سال با تولید انبوه گره فرآیند TSMC 3nm فاصله داریم ، اما گزارش هایی در مورد اینکه کدام شرکت ها آن را اتخاذ می کنند از قبل شروع شده است. همانطور که به نظر می رسد ، اینتل و اپل اولین کسانی هستند که از گره N3 استفاده می کنند ، با اینکه اپل اولین دستگاهی است که با استفاده از آن ، iPad نسل بعدی ، عرضه می شود.

  اپل بعنوان یکی از اولین شرکتهایی که از گره N3 استفاده کرده است پیشنهاد شده است پس از گزارش هایی مبنی بر همکاری با TSMC در تولید ریسک گره ، انتظار می رود بعداً آغاز شود سال به محض شروع تولید انبوه گره N3 ، برنامه ریزی شده برای نیمه دوم سال 2022 ، گفته می شود که اینتل به عنوان یکی از اولین مشتری های TSMC که از آن بهره مند می شود به اپل ملحق خواهد شد.

  در اپل در این صورت ، گفته شده است که گره N3 TSMC در نسلهای بعدی دستگاههای iPad وجود دارد که همچنین انتظار می رود اولین دستگاههایی باشند که توسط این گره تغذیه می شوند. در مورد اینتل ، این شرکت تأیید کرد TSMC در مجموعه محصولات 2023 خود حضور خواهد داشت بدون اینکه مشخص کند از کدام فناوری استفاده می شود. با این وجود شایعات ادعا می کنند که در معماری لپ تاپ و پردازنده سرور نمایش داده می شود.

  "در حال حاضر حجم تراشه برنامه ریزی شده برای اینتل بیش از iPad اپل با استفاده از فرایند 3 نانومتری است ،" یکی از منابع Nikkei Asia را بیان کرد. انتظار می رود تجاری سازی تراشه های مبتنی بر گره N3 در نیمه دوم سال 2022 آغاز شود ، بنابراین محصولات با استفاده از آنها باید در اواخر سال 2022 یا اوایل سال 2023 عرضه شوند.

   https://techbord.com اینتل و اپل اولین کسانی هستند که تراشه های مبتنی بر گره N3 TSMC

  را در مقایسه با TSMC استفاده می کنند گره فرایند 5 نانومتری ، که در حال حاضر برای تأمین انرژی تراشه M1 اپل استفاده می شود ، گره N3 10 تا 15 درصد عملکرد محاسباتی بیشتری ارائه می دهد یا مصرف برق را تا 30 درصد کاهش می دهد. TSMC همچنین در حال توسعه یک گره N4 است که برخی منابع ادعا می کنند در نسل بعدی دستگاه های آیفون استفاده خواهد شد.

  همچنین بخوانید: Apple M1: Why It Matters

  به دنبال Intel و Apple ، AMD و Huawei نیز باید به لیست مشتریان بپیوندند تا از تراشه های مبتنی بر گره فرآیند 3nm TSMC استفاده کنند ، اما فقط بعد از آن ، وقتی فرآیند "بالغ تر" شود

  تصویر اعتبار: لورا اوکل

خبرهای دیگر از صنعتی