خبر

 • تک بورد - اینتل هنوز هم برترین شرکت نیمه هادی جهان است ، AMD به مقام یازدهم صعود می کند

  اینتل هنوز هم برترین شرکت نیمه هادی جهان است ، AMD به مقام یازدهم صعود می کند
  8 روز و 1 ساعت قبل

  علیرغم افزایش رقابت از قبیل AMD و Apple ، اینتل همچنان از نظر درآمد در رتبه یک شرکت نیمه هادی در جهان قرار دارد. Chipzilla تنها نام در میان 15 شرکت برتر بود که افت سال به سال (4٪) داشت ، اما رقم فروش 18.676 میلیارد دلاری آن هنوز بیش از دو میلیارد دلار بیشتر از آنچه سامسونگ رتبه دوم مدیریت کرد بود.

  گزارش IC Insights در مورد صنعت نیمه هادی سه ماهه اول سال 2021 نشان می دهد که فروش 15 شرکت برتر نسبت به سال گذشته 21 درصد افزایش داشته است. اگر کاهش اینتل نبود ، این رقم 29٪ بود. سیزده شرکت نشسته در پشت تیم آبی با افزایش سالیانه دو رقمی روبرو شدند ، در حالی که اینتل از 19.5 میلیارد دلار در Q1 2020 به 18.676 میلیارد دلار در Q1 2021 کاهش یافت. تقاضای بی سابقه کالاهای مصرفی الکترونیکی در افزایش سالانه بازار منعکس شده است.

  https://techbord.com اینتل هنوز هم در برترین شرکت نیمه هادی جهان قرار دارد ، AMD به مکان یازدهم صعود می کند

  دروغ گفتن در جایگاه دوم سامسونگ است. غول کره ای شاهد افزایش 15 درصدی فروش خود به 16.152 میلیارد دلار بود ، در حالی که TSMC با جهش 25 درصدی به 12.911 میلیارد دلار در جایگاه سوم قرار گرفت.

  شرکتی با بیشترین افزایش سالانه و ورود جدید به لیست برتر. 15 ، AMD است. فروش 3.445 میلیارد دلاری آن 93٪ رشد سالانه را نشان می دهد و شرکت Lisa Su را در جایگاه یازدهم قرار می دهد - هفت مکان بالاتر از رتبه Q1 2020 AMD از زمان راه اندازی اولین پردازنده مرکزی Ryzen اینتل را به چالش کشیده است ، هرچند سو هشدار داد که هنوز کارهای بیشتری برای انجام وجود دارد. مدیر عامل شرکت اخیراً گفته است که این شرکت با توجه به کمبود تراشه ، پردازنده های سطح بالای خود را نسبت به پیشنهادات بودجه در اولویت قرار می دهد. ، تایوان و اروپا و یکی در ژاپن. شش شرکت افسانه ای وجود دارد - کوالکام ، برودکام ، انویدیا ، مدیاتک ، AMD و اپل - در حالی که TSMC تنها ریخته گری بازی خالص است.

خبرهای دیگر از صنعتی