خبر

 • تک بورد - اینتل در حال مذاکره با خودروسازان برای تولید تراشه های خودرو به عنوان نیش کمبود است

  اینتل در حال مذاکره با خودروسازان برای تولید تراشه های خودرو به عنوان نیش کمبود است
  10 روز و 12 ساعت قبل

  اینتل می خواهد وارد عمل شود و با ایجاد تراشه برای وسایل نقلیه به صنعت خودرو کمک کند. مدیر عامل شرکت پت گلسینگر گفت که هدف این شرکت تولید سیلیکون ظرف مدت شش تا نه ماه است.

  هفته گذشته شنیدیم كه گلسینگر یكی از مدیران ارشد تراشه سازان و تولیدكنندگان اتومبیل است كه قرار است با مقامات سطح بالا در دولت بایدن ملاقات كند و در مورد مسائل زنجیره تامین نیمه هادی صحبت كند. مأموران اعدام شرکت های دل ، سامسونگ ، فورد ، HP ، AT&T ، آلفابت ، جنرال موتورز و دیگران در جلسه 12 آوریل شرکت کردند.

  پس از گردهمایی روز گذشته ، گلسینگر گفت اینتل با شرکت هایی که تراشه های خودروسازان را در مورد تولید طراحی می کنند صحبت می کند. آنها را در بافته های آن ماه گذشته مدیر عامل شرکت از برنامه هایی برای رونق ظرفیت تولید فعلی و برنامه ریزی شده شرکت برای تولیدکنندگان دیگر تراشه از طریق راه اندازی Intel Foundry Services رونمایی کرد.

  اینتل 20 میلیارد دلار برای دو کارخانه جدید پیشرفته هزینه می کند. برای کمک به رفع کمبودهای فعلی تراشه ، بر فناوری های فرایند مبتنی بر EUV (ماوراio بنفش شدید) در 7 نانومتر و پایین در آریزونا متمرکز شده است.

  همه ما می دانیم که چگونه بحران تراشه از سخت افزار کامپیوتر گرفته تا کنسول ها و وسایل الکترونیکی خانگی تأثیر می گذارد ، اما یکی از زمینه هایی که بیشترین ضربه را دیده است صنعت خودرو است. فورد ، جنرال موتورز ، آئودی ، هوندا ، وی دبلیو ، سوبارو ، تویوتا ، مزدا ، نیسان و استلانتیس (که از ادغام فیات کرایسلر / پژو تشکیل شده است) همگی کاهش یافته و یا گفته اند که ممکن است با تولید چندین کارخانه کاملاً از کار بیفتند. p>

  هر وسیله نقلیه تولید شده این روزها با یک میکروچیپ کنترل می شود که مجموعه ای از سیستم های سرگرمی ، ناوبری و وسایل نقلیه را کنترل می کند. با تشکر از اینتل که دارای ویژگی های خاص خود است ، که به نگه داشتن CPU های آن کمک کرده است (و در برخی موارد با تخفیف) ، می تواند نسبتاً سریع در زمینه کاهش مشکلات عرضه کار کند.

  "ما امیدواریم که گلزینگر گفت ، برخی از این موارد می توانند تخفیف یابند ، بدون اینکه احتیاج به ساخت کارخانه سه یا چهار ساله داشته باشند ، اما شاید شش ماه محصولات جدید در برخی از فرآیندهای موجود ما تأیید شده باشند. " "ما آن تعاملات را از قبل با برخی از تأمین کنندگان اصلی فراهم کرده ایم."

خبرهای دیگر از صنعتی