techbord.com اینتل تجارت NAND خود را به قیمت 9 میلیارد دلار به SK Hynix می فروشد

چه اتفاقی افتاده؟ SK Hynix غول تراشه های کره جنوبی اعلام کرده است که تجارت حافظه فلش اینتل را به قیمت 9 میلیارد دلار خریداری می کند. این معامله شامل مشاغل SSD ، Nand flash و ویفر اینتل به همراه امکانات ساخت آن در دالیان ، چین است ، اما این شرکت در واحد Optane خود قرار دارد.

SK Hynix پیش بینی می کند تا پایان سال 2021 مصوبات دولت را برای معامله دریافت کند ، در آن زمان اولین پرداخت 7 میلیارد دلاری را تحویل می دهد. انتظار می رود با تحویل آخرین دارایی های تجاری و حافظه NAND اینتل در مارس 2025 ، 2 میلیارد دلار باقیمانده پرداخت شود. اینتل تا پایان نهایی به تولید ویفرهای NAND در کارخانه چینی خود ادامه خواهد داد.

اینتل می گوید که درآمد حاصل از فروش را برای سرمایه گذاری در "اولویت های رشد طولانی مدت" خود ، که شامل هوش مصنوعی ، شبکه 5G و محاسبات لبه ای است ، استفاده خواهد کرد.

"برای اینتل ، این معامله به ما امکان می دهد برای اولویت بندی بیشتر سرمایه گذاری های خود در فناوری متمایز ، جایی که بتوانیم نقش بیشتری در موفقیت مشتریان خود داشته باشیم و بازدهی جذابی را به سهامداران خود ارائه دهیم. "مدیر عامل اینتل باب سوان گفت.

به دومین تولید کننده بزرگ حافظه NAND در جهان ، تنها پشت سامسونگ نشسته است. این معامله صنعت NAND را تلفیق کرده و تعداد شرکتهای موجود در بازار را کاهش می دهد.

https://techbord. com اینتل تجارت NAND خود را به قیمت 9 میلیارد دلار به SK Hynix می فروشد

اعتبار تصویر: TrendFocus (از طریق StorageNewsletter.com)

اوایل سال جاری ، اینتل گفت که قادر به فروش نیست. SSD های کافی برای کسب سود از تراشه های NAND 3D ساخته شده در تأسیسات دالیان - تنها ریخته گری عمده آن در چین. مدیر مالی جورج دیویس گفت این شرکت به دنبال گزینه های مختلفی از جمله بستن کارخانه است.

در ماه آگوست ، ما شنیدیم که بازار NAND از عرضه بیش از حد که منجر به پایین آمدن قیمت ها شده رنج می برد. معامله SK Hynix باید به رفع برخی از این مسائل کمک کند.

مدیر عامل شرکت SK Hynix Seok-Hee Lee گفت که این معامله به شرکت کمک خواهد کرد "ساختار تجاری ما را بهینه کند ، نمونه کارهای ابتکاری ما را در بخش بازار فلش NAND گسترش دهد ، این قابل مقایسه با آنچه در DRAM بدست آورده ایم خواهد بود. "

این معامله یکی از چندین خرید بزرگ فناوری است که امسال شاهد آن بوده ایم و مهمترین آن خرید 40 میلیارد دلاری انویدیا برای Arm است. در همین حال ، گفته می شود که AMD در حال خرید شرکت Xilinx سازنده FPGA با بیش از 30 میلیارد دلار است.

با فروش تجارت حافظه فلش ، اینتل با تمرکز بر سایر مناطق ، این شرکت را بهینه سازی می کند. . دسامبر گذشته بود که این شرکت فروش بخش مودم تلفن همراه خود را به اپل نهایی کرد.

اعتبار تصویر: عکاسی Sundry

اینتل تجارت NAND خود را به قیمت 9 میلیارد دلار به SK Hynix می فروشد
industry/اینتل-تجارت-nand-خود-را-به-قیمت-9-میلیارد-دلار-به-sk-hynix.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com گفته می شود انویدیا RTX 2060 و RTX 2060 Super را دوباره راه اندازی می کند
techbord.com Opera خرید YoYo Games ، تیم پشت استودیوی GameMaker
techbord.com مدیاگران Skyrim ابزاری جدید برای یادگیری ماشین دارند که متن را به گفتار واقع بینانه NPC تبدیل می کند
techbord.com MediaTek کوالکام و سامسونگ را با پیشرفته ترین Dimensity 1200 SoC به کار می گیرد
techbord.com Netflix در سطح جهانی از 200 میلیون مشترک پرداخت شده پیشی گرفته است
techbord.com ربات ها هنوز هم موجودی PlayStation 5 را به صورت خرده فروشی خراب می کنند
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.