خبر

 • تک بورد - ایسر معتقد است که بحران کمبود تراشه در اواخر امسال بهبود می یابد

  ایسر معتقد است که بحران کمبود تراشه در اواخر امسال بهبود می یابد
  17 روز قبل

  رو به جلو: کمبود تراشه جهانی بدان معنی است که هرگز زمان بدتری برای ساخت یک رایانه شخصی نبوده است. مردم بیمار و از وضعیت خسته شده اند ، اما طبق گفته ایسر ، همه چیز در حال بهبود است و در نیمه دوم سال جاری به شدت بهتر خواهد شد.

  همه ما از کمبود جهانی تراشه تاکنون مطلع شده ایم ، از جمله تأثیر آن بر در دسترس بودن سخت افزار و تولید کنندگان برای افزایش قیمت آنها. از تولید خودرو گرفته تا لوازم لپ تاپ تحت تأثیر قرار گرفته است. در نتیجه ، ما شاهد معرفی مجدد کارت های گرافیک قدیمی مانند GTX 1650 و احتمالاً GTX 1080 Ti هستیم. البته سوال مهم این است که چه زمانی پایان می یابد.

  برخی از تحلیلگران بر این باورند که ما تا سال 2022 از این آشفتگی نجات نخواهیم یافت ، اما برخی دیگر ، از جمله مدیر عامل جدید کوالکام ، کریستیانو آمون ، فکر می کنند در نیمه دوم سال جاری بهبود خواهد یافت. اندرو هو ، رئیس ایسر برای عملیات پان-آسیا و اقیانوس آرام ، با این دیدگاه خوش بینانه تر ، مشترک است.

  سخنران خبرنگاران در تایپه (از طریق رویترز) ، هو گفت که از آنجا که مشکلات کمبود برای اولین بار در سه ماهه چهارم سال 2020 آشکار شد ، زنجیره تأمین در حالی که تأمین کنندگان برای رفع مشکلات تلاش کردند "وارد عمل شد".

  هو افزود که این اقدام سریع باید شاهد ایجاد منابع بهتر در سه ماهه دوم سال در مقایسه با سه ماهه اول سال ، و در نیمه دوم سال 2021 حتی بهبودهای محسوس تری را تجربه خواهیم کرد.

  تلاش های بیشتر ، چه بلند مدت و چه کوتاه مدت ، برای تخفیف انجام می شود کمبود تراشه TSMC طی سه سال آینده 100 میلیارد دلار برای توسعه و تحقیق و توسعه هزینه می كند ، در حالی كه GlobalFoundries در سال جاری دو برابر شده و به 1.5 میلیارد دلار رسیده است. و در تاریخ 12 آوریل ، رئیس جمهور بایدن با مدیران ارشد تراشه سازان و خودروسازان ، از جمله مدیر عامل اینتل ، پت گلسینگر ، ملاقات می کند تا در مورد مسائل زنجیره تامین نیمه هادی صحبت کند.

خبرهای دیگر از صنعتی