خبر

 • تک بورد - ایالات متحده هفت نهاد ابررایانه چینی دیگر را به لیست سیاه اضافه می کند

  ایالات متحده هفت نهاد ابررایانه چینی دیگر را به لیست سیاه اضافه می کند
  14 روز و 11 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ نه برای اولین بار ، دولت ایالات متحده نهادهای ابررایانه چینی را به لیست سیاه صادراتی هوآوی اضافه کرده است که Huawei از سال 2019 در آن قرار دارد. هفت نام جدید شامل Sunway Microelectronics است که پردازنده های آن در چهارمین ابررایانه قدرتمند جهان - Sunway Microelectronics یافت می شود. .

  اداره صنعت و امنیت وزارت بازرگانی (BIS) نامهای جدیدی را برای انجام فعالیتهای مغایر با امنیت ملی یا منافع سیاست خارجی ایالات متحده به لیست موجودیت افزوده است. " علاوه بر این ، آنها اکنون برای تجارت با شرکت های آمریکایی به مجوزهای وزارت بازرگانی نیاز دارند.

  "توانایی های فوق رایانه ای برای توسعه بسیاری - شاید تقریباً همه - سلاح های مدرن و سیستم های امنیت ملی حیاتی است وزیر امور خارجه ، جینا رایموندو در بیانیه ای گفت: "سلاح های هسته ای و سلاح های مافوق صوت".

  این موارد جدید شامل چهار سایت ابر رایانه است: علاوه بر این ، توسعه دهندگان پردازنده های تیانجین فیتیوم فناوری اطلاعات و Sunway Microelectronics (میکروالکترونیک Shenwei) در لیست موجودات قرار گرفتند. بدون دستیابی به فناوری های ساخت آمریکا ، شرکت های چینی ادامه تولید پردازنده های خود را دشوار و حتی غیرممکن می دانند ، هرچند واشنگتن پست می نویسد ریزپردازنده های فیتیوم توسط TSMC تولید می شوند.

  این اولین باری نیست که نهادهای چینی درگیر در صنعت ابر رایانه به لیست موجودیت اضافه می شوند. دولت ترامپ در ژوئن 2019 پنج نام را در لیست سیاه قرار داد.

  https://techbord.com ایالات متحده هفت نهاد ابررایانه چینی دیگر اضافه می کند به لیست سیاه

  کشورهایی که در لیست 500 ابررایانه برتر قرار دارند

  ابر رایانه ژاپن Fugaku همچنان قدرتمندترین دستگاه جهان است و پس از آن اجلاس سران (ایالات متحده) ، سیرا (ایالات متحده) ، سان وی TaihuLight (چین) ، و سلنا (ایالات متحده). چین تقریباً دو برابر تعداد ابر رایانه های موجود در لیست نسبت به رقبا ، 214 در مقابل 113 است.

خبرهای دیگر از صنعتی