خبر

 • تک بورد - انویدیا و AMD در سال گذشته بیش از 25 میلیارد دلار درآمد مشترک داشته اند

  انویدیا و AMD در سال گذشته بیش از 25 میلیارد دلار درآمد مشترک داشته اند
  14 روز و 15 ساعت قبل

  علی رغم کمبود تراشه جهانی مستند و مشکلات مربوط به تأمین کارت گرافیک ، سال 2020 برای انویدیا و AMD زمان رونق بود. این شرکت ها سال گذشته بیشترین افزایش درآمد YoY را در میان شرکت های برتر افسانه فناوری تجربه کرده اند که مجموعاً 25 میلیارد دلار در مجموع بوده است.

  گزارش TrendForce (از طریق PC Gamer) خاطرنشان می کند در حالی که در ابتدا به نظر می رسید همه گیر شدن صنعت طراحی IC را خراب کند ، افزایش نتیجه کار / یادگیری از راه دور و بازی های بیشتر افراد منجر به تقاضای بی سابقه ای شد. در حالی که Qualcomm و Broadcom به ترتیب در جایگاه اول و دوم قرار گرفتند ، زمانی که نوبت به 10 شرکت برتر طراحی IC در سال 2020 رسید ، انویدیا مقام سوم را از نظر رشد نسبت به سال پیشرو کرد. تیم سبز سال گذشته 15.4 میلیارد دلار درآمد کسب کرد که 52.2٪ افزایش چشمگیر نسبت به سال 2019 را نشان می دهد. اشاره شده است که خرید شرکت Mellanox باعث افزایش راه حل های مرکز داده خود شده است که تقریبا 6.4 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است. "https://techbord.com/picsbody/2103/2617-1.jpg " alt = "https://techbord.com انویدیا و AMD در سال گذشته بیش از 25 میلیارد دلار درآمد ترکیبی ایجاد کردند ">

  سال خوبی برای مقام پنجم AMD نیز درآمد 9.7 میلیارد دلاری این شرکت جهش 45 درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می دهد. پردازنده های 7 نانومتری آن برای مصرف کنندگان و بنگاه های اقتصادی همچنان به از بین بردن سهم بازار اینتل ادامه می دهد. Chipzilla اخیراً گفته است كه قصد دارد از طریق راه اندازی Intel Foundry Services ، ظرفیت تولید فعلی و برنامه ریزی شده خود را برای سایر شركتها از جمله AMD و Nvidia فراهم كند. ، تقاضای ناگهانی برای دستگاه های شبکه ، همراه با تصمیم اپل برای اتخاذ یکبار دیگر پردازنده های باند کوالکام ، به سازنده اسنپدراگون کمک کرد تا با درآمد 19.4 میلیارد دلار ، با رشد سالیانه 33.7 درصدی ، در جایگاه اول قرار گیرد.

  وقتی که با کمبود تراشه جهانی روبرو می شود ، نگرانی هایی وجود دارد که ممکن است با خشکسالی مداوم در تایوان وضعیت را بدتر کند ، که به زودی محدودیت های بیشتری در مورد آب ایجاد می کند.

خبرهای دیگر از صنعتی