خبر

 • تک بورد - انویدیا تنها سازنده اصلی پردازنده‌های گرافیکی بود که در سه‌ماهه سوم فروش خود را افزایش داد

  انویدیا تنها سازنده اصلی پردازنده‌های گرافیکی بود که در سه‌ماهه سوم فروش خود را افزایش داد
  13 روز و 7 ساعت قبل

  بر اساس آخرین گزارش Jon Peddie Research، محموله های GPU در سه ماهه سوم سال 2021 به 101 میلیون واحد رسید. این افزایش 12 درصدی نسبت به سال گذشته است اما کاهش قابل توجهی 18.2 درصدی نسبت به سه ماهه دوم دارد.

  با نگاهی به هر یک از سه تولید کننده بزرگ نشان می دهد که محموله های AMD در سه ماهه سوم 11.4 درصد کاهش یافته است. در همین حال، محموله‌های انویدیا هشت درصد افزایش یافت در حالی که اینتل شاهد کاهش 25.6 درصدی محموله‌های آن بود.

  این نشریه می‌گوید سه ماهه سوم نسبت به سه ماهه دوم قوی‌ترین فصل بوده است، اما همه‌گیری و رکود اقتصادی فصلی را درهم شکسته است. در واقع، سه ماهه سوم بیشترین افت را نسبت به سه ماهه قبل داشت و بسیار کمتر از میانگین 10 ساله بود.

  https://techbord.com انویدیا تنها سازنده بزرگ GPU بود که در سه ماهه سوم محموله ها را افزایش داد

  وضعیت در بخش CPU به طرز وحشتناکی مشابه به نظر می رسید. JPR دریافت که کل بازار CPU رایانه های شخصی سالانه 9.2 درصد افزایش یافته است، اما نسبت به سه ماهه گذشته 23.1 درصد کاهش یافته است. بازار تبلت نیز شاهد کاهش 6.9 درصدی محموله‌ها در سه ماهه بود.

  جان پدی، رئیس JPR، گفت که کووید همچنان زنجیره تامین شکننده را که به شدت به استراتژی به‌موقع متکی بود، برهم می‌زند. او افزود: "ما انتظار نداریم تا پایان سال 2022 شاهد یک زنجیره تامین تثبیت شده باشیم. در این بین، شگفتی هایی وجود خواهد داشت." لیزا سو، رئیس AMD در ماه سپتامبر گفت که معتقد است کمبود تراشه می تواند در نیمه دوم سال 2022 کاهش یابد در حالی که رئیس اینتل پت گلسینگر، کمبود تراشه را تا سال 2023 می بیند.

خبرهای دیگر از صنعتی