خبر

 • تک بورد - انسان ها هنوز در پیش بینی آب و هوا بسیار بهتر از هوش مصنوعی هستند

  انسان ها هنوز در پیش بینی آب و هوا بسیار بهتر از هوش مصنوعی هستند


  12 روز و 16 ساعت قبل

  هوش مصنوعی تقریباً در همه جنبه های زندگی روزمره ما وجود دارد. این در موتورهای جستجو، مشتریان ایمیل، پلتفرم های رسانه ای و حتی زنجیره های مواد غذایی در سراسر جهان استفاده می شود. مسلماً این جهان را به مکانی کارآمدتر تبدیل می کند، اما نه بدون هزینه. از دست دادن شغل یکی از آنهاست. با این حال، یک صنعت وجود دارد که هنوز برای خودکارسازی کامل تلاش می کند: پیش بینی آب و هوا.

  علیرغم همه پیشرفت‌هایی که در حوزه فناوری، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی حاصل شده است، شرکت‌های هواشناسی هنوز کلیدهای این کار را به همتایان رایانه خود تحویل نداده‌اند. در حالی که مدل‌های هوش مصنوعی، با کمک ماهواره‌های آب‌وهوا مانند GOES-16 و 17، قادر به پیش‌بینی تغییرات جزئی و الگوهای آب‌وهوا با دقت شگفت‌آوری هستند، کارایی آن‌ها در هنگام بروز اختلالات عمده آب و هوایی به شدت کاهش می‌یابد. تغییرات عمده آب و هوا، از جمله بلایای طبیعی، اغلب دارای علائم هشداردهنده ای هستند که برای اکثر مدل ها بسیار ظریف و در مقیاس کوچک هستند. حتی زمانی که آنها شناسایی می‌شوند، مدل‌ها همیشه نمی‌توانند همبستگی بین شاخص‌های اولیه مثلاً یک آبراهه و ورود احتمالی آن ایجاد کنند. طبق گزارش Wired، این معمولاً به چشم تمرین شده یک کهنه کار صنعت نیاز دارد. این نشریه ادعا می کند که بر اساس بیش از دو دهه اطلاعات پیش بینی آب و هوا (که توسط سرویس پیش بینی آب و هوا NOAA جمع آوری شده است)، انسان ها از دو مدل از محبوب ترین مدل های ملی پیش بینی آب و هوا بهتر عمل می کنند. سیستم پیش‌بینی جهانی و سیستم پیش‌بینی میان مقیاس آمریکای شمالی.

  تا چه میزان؟ بین 20 تا 40 درصد.

  این شکاف کوچکی نیست، و به راحتی می‌تواند به معنای تفاوت بین زندگی و مرگ برای کسانی باشد که در مسیر گردباد، فوران آب، یا کولاک با شروع سریع هستند. دسترسی به اطلاعات دقیق آب و هوا در اسرع وقت چیزی است که تخلیه (در صورت لزوم) یا توصیه های پناهگاه در محل را قابل اجرا می کند.

  https://techbord.com <b>انسان</b> ها <b>هنوز</b> در پیش <b>بینی</b> آب و هوا به طور قابل توجهی <b>بهتر</b> از هوش <b>مصنوعی</b> هستند

  کهنه سربازان آب و هوا می توانند به کوچک ترین جزئیات، مانند تغییرات ظریف در فشار اتمسفر، سرعت باد نگاه کنند. ، یا "رطوبت موجود" و نتایج با کیفیت بالاتری نسبت به همتایان کامپیوتری خود می گیرند. این به این دلیل است که در بسیاری از موارد، مدل‌های پیش‌بینی آب‌وهوا این اندازه‌ها را چندان سنگین نمی‌دانند.

  و صادقانه بگویم، این جای تعجب نیست. رایانه‌ها باهوش‌تر می‌شوند و روز به روز هوشمندتر می‌شوند، اما همچنان فاقد چیزی هستند که انسان‌ها همیشه از آن برخوردار بوده‌اند: توانایی ارزیابی موقعیت‌ها در یک زمینه وسیع‌تر. نزدیک کردن ماشین‌ها با حافظه انسانی و آگاهی از زمینه به مقدار زیادی قدرت پردازشی نیاز دارد که در حال حاضر به طور گسترده در دسترس نیست. فقط تعداد کمی از رایانه‌هایی که ممکن است قادر به انجام این کار باشند در حال حاضر در حال توسعه هستند - حداقل در ایالات متحده - و گروه‌های هواشناسی تنها کسانی نیستند که می‌خواهند از آنها استفاده کنند.

  در خلاصه: انسان‌ها به‌طور فعال در ده‌ها صنعت با سرعت هشداردهنده‌ای جایگزین می‌شوند، اما در حال حاضر، هواشناسی محلی شما (یا حداقل گروهی که داده‌هایش را به او می‌دهند) امن است.


  تگ ها:

  انسان , هنوز , بینی , بسیار , بهتر , مصنوعی , هستند


  v 8
خبرهای دیگر از صنعتی