آمازون هشت فروشگاه دیگر Amazon Go را در آخرین اقدام کاهش هزینه می‌بندد

چه اتفاقی افتاده؟ آمازون در حالی که این غول فناوری به کمربند خود ادامه می دهد، هشت فروشگاه بدون صندوق خود را به طور دائم تعطیل می کند. چهار فروشگاه از فروشگاه های آسیب دیده در سانفرانسیسکو، دو فروشگاه در شهر نیویورک و دو فروشگاه در سیاتل قرار دارند. آنها تا اول آوریل به فعالیت خود ادامه می دهند.

وقتی اولین فروشگاه آمازون گو در سال 2018 در سیاتل و پس از تاخیری طولانی افتتاح شد، فناوری Just Walk Out آن که به خریداران اجازه می‌دهد اقلام را از قفسه‌ها بردارند و آن‌ها را ترک کنند، به عنوان آینده خرید مورد استقبال قرار گرفت: بدون خط، تسویه حساب، یا ثبت نام، با صورتحساب به طور خودکار به حساب آمازون یک شخص در هنگام خروج شارژ می شود. از آن زمان، بیش از 40 فروشگاه در پنج ایالت مختلف ظاهر شده اند و حتی به لندن رسیده اند، جایی که آنها را با نام آمازون Fresh معرفی می کنند.

اما همه فروشگاه ها موفق نبوده اند. آمازون در بیانیه‌ای در رابطه با این هشت تعطیلی گفت: «مانند هر خرده‌فروش فیزیکی، ما به صورت دوره‌ای مجموعه فروشگاه‌های خود را ارزیابی می‌کنیم و در طول مسیر تصمیم‌های بهینه‌سازی می‌گیریم.»

آمازون اضافه کرد که به آن متعهد است. Amazon Go فرمت می‌کند و همچنان به یادگیری اینکه کدام مکان‌ها و ویژگی‌ها با اکثر مشتریان طنین‌انداز می‌شوند، ادامه می‌دهد. همچنین به افتتاح فروشگاه‌های جدید ادامه می‌دهد – Geekwire گزارش می‌دهد که اخیراً یک فروشگاه جدید در جنوب سیاتل افتتاح شده است.

این اعلامیه تقریباً یک سال از روزی می‌گذرد که آمازون اعلام کرد تمام کتاب‌های آمازون خود را تعطیل می‌کند. فروشگاه‌های فیزیکی در ایالات متحده و بریتانیا، و همچنین فروشگاه‌های 4 ستاره آمازون و فروشگاه‌های پاپ آپ باقی‌مانده آمازون. در مجموع، تقریباً 70 فروشگاه تعطیل شدند زیرا تمرکز آن به Amazon Fresh، Go، Whole Foods و فناوری بدون صندوق آن معطوف شد.

Amazon یکی از غول‌های فناوری است که اکنون کارمندان خود را کاهش داده و پروژه‌های خود را متوقف کرده است. دوران رونق همه گیری به پایان رسیده است و اقتصاد جهانی در حال تزلزل است. این سازمان رکورد 18,000 کاهش شغل را در ژانویه اعلام کرد، برنامه های ده ها انبار ایالات متحده را می بندد و آنها را رها می کند، و ساخت و ساز دومین دفتر مرکزی خود را در ویرجینیا متوقف می کند، جایی که قصد دارد تا سال 2030 25,000 کارگر استخدام کند.

در جاهای دیگر. ، آمازون یکی از دو مکان Fresh Pickup را در سیاتل در ژانویه تعطیل کرد و یکی از فروشگاه های آمازون Fresh در لندن پس از 18 ماه فعالیت بسته می شود. همچنین گزارشی از The Information نشان می‌دهد که حداقل هفت مکان تازه‌ساخته آمازون Fresh در ایالات متحده به‌عنوان فروشگاه‌های "زامبی" خالی هستند.

Amazon گفت که با کارمندانی که تحت تأثیر تعطیلی قرار گرفته‌اند کار می‌کند. برای شناسایی نقش‌های جدید در شرکت، از جمله در سایر فروشگاه‌های Go نزدیک یا در سایت‌های عملیات آمازون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *