خبر

 • تک بورد - آمازون سال گذشته علی رغم درآمد فروش بی سابقه ، هیچ مالیات شرکتی در اروپا پرداخت نکرد

  آمازون سال گذشته علی رغم درآمد فروش بی سابقه ، هیچ مالیات شرکتی در اروپا پرداخت نکرد
  11 روز و 23 ساعت قبل

  تجارت آمازون در سراسر جهان در میان تصویب سریع خرده فروشی آنلاین در حال رونق است ، بنابراین جای تعجب نیست که رفتار مالیاتی آن مجدداً زیر نظر نظارت کنندگان در اروپا و ایالات متحده قرار دارد - بزرگترین بازارهای آن. این شرکت از روش های مختلفی برای کاهش یا جلوگیری از پرداخت سهم عادلانه خود استفاده کرده است ، اما این به زودی دشوارتر خواهد شد.

  ماه گذشته ، آمازون بیش از 8 میلیارد دلار سود برای سه ماه اول سال 2021 گزارش کرد که سود خود را نسبت به سال سه برابر افزایش داد. این وجهه مالی است که کاملاً در تضاد با بسیاری از مشاغل و صنایع دیگر است که طی دوازده ماه گذشته تحت فشار قفل شدن و تغییر سریع عادات مصرف کننده رنج برده و یا حتی جان خود را از دست داده اند.

  نتایج سهامداران و سرمایه گذاران عمومی را تحت تأثیر قرار داده است ، اما کمیسیون اروپا در مورد چگونگی اجتناب شرکت های مانند آمازون از مالیات شرکت ها با روش های مختلف ، رضایت ندارد. به همین منظور ، نهادهای نظارتی در حال آماده سازی پیشنهادهای جدید مالیاتی هستند که طی هفته های آینده اعلام می شود و قصد دارند از کلاهبرداری و جلوگیری از مالیات جلوگیری کنند.

  در سال 2017 ، کمیسیون دریافت که لوکزامبورگ به آمازون مبلغی کمتر از 250 میلیون یورو پیشنهاد داده است. (کمی بیشتر از 277 میلیون دلار در آن زمان) از مزایای مالیاتی بین ماه مه 2006 و ژوئن 2014. این انگیزه را ناعادلانه دانست زیرا به طور واقعی اجازه می دهد سه چهارم درآمد آمازون برای آن دوره بدون مالیات باقی بماند. اتحادیه اروپا پرونده را به دادگاه کشاند ، اما هنوز به یک تصمیم قطعی در این مورد نرسیده است.

  https: / /techbord.com آمازون در سال گذشته علی رغم درآمد فروش بی سابقه ، هیچ مالیات شرکتی در اروپا پرداخت نکرد

  با این حال ، در چارچوب پرونده های شرکت های جدید در لوکزامبورگ ، نظارت عمومی بر رفتار مالیاتی این شرکت انجام می شود تنظیم شده برای رسیدن به سطوح جدید این شرکت بزرگ خرده فروشی پس از برخورداری از درآمد فروش بی سابقه بیش از 44 میلیارد یورو در سال 2020 (52.9 میلیارد دلار) در طول فعالیت خود در اروپا ، مالیات شرکتی پرداخت نکرد. این شکست با جابجایی پول از طریق شرکت Amazon Amazon Sarl خود در لوکزامبورگ ، جایی که گزارش کرد ضرر 1.2 میلیارد یورو (1.44 میلیارد دلار) است ، حاصل شد. به آمازون حتی 56 میلیون یورو (67.3 میلیون دلار) اعتبار مالیاتی اعطا شد که می تواند از آن برای کاهش صورتحساب های مالیاتی آینده در هر زمان سود استفاده کند.

  در کل ، Amazon EU Sarl اکنون بیش از 2.7 میلیارد یورو زیان انباشته دارد. می تواند برای جبران هرگونه بار مالیاتی در آینده استفاده کند. بعلاوه ، با توجه به اینکه هلدینگ لوکزامبورگ 5،262 کارمند دارد ، آمازون برای هر یک از آنها برای سال مالی 2020 8.4 میلیون یورو (9.85 میلیون دلار) درآمد کسب کرده است.

  غول خرده فروشی می گوید حاشیه کم و سرمایه گذاری قابل توجه به ارقام سال 2020 کمک کرد. سخنگویی به گاردین گفت كه "مالیات شركت براساس سود است نه درآمد". نماینده اظهار داشت كه این شركت از سال 2010 بیش از 78 میلیارد یورو در اروپا سرمایه گذاری كرده است و بیشتر این سرمایه گذاری در زیرساخت هایی است كه بسیاری را ایجاد می كند هزاران شغل جدید ، درآمد مالیاتی قابل توجهی ایجاد می کند و از شرکتهای کوچک اروپایی حمایت می کند. ""

  در همین حال ، OECD از همه گیری به عنوان یک کاتالیزور برای اصلاح مالیات بین المللی استفاده می کند تا از جنگ تجاری مبتنی بر مالیات جلوگیری کند. در ایالات متحده ، رئیس جمهور بایدن به دلیل عدم پرداخت مالیات فدرال ، آمازون و 90 شرکت دیگر را مورد انتقاد قرار داد و قول داد که با اعلام برنامه 1.8 تریلیون دلاری برای بهبود شبکه امنیت اجتماعی کشور ، این وضعیت را تغییر دهد. همه شرکت های آمریکایی موافق افزایش مالیات شرکت ها نیستند. با این حال ، آمازون از جمله موارد استثنایی قابل توجه است ، عمدتا به این دلیل که تأثیر کمی بر روی خط اصلی خود خواهد داشت در حالی که پروژه های زیرساختی را نیز فراهم می کند که فرصت های جدیدی را برای تجارت خود باز می کند.

خبرهای دیگر از صنعتی