خبر

 • تک بورد - آمازون در حال خرید iRobot سازنده Roomba به مبلغ 1.7 میلیارد دلار پول نقد است

  آمازون در حال خرید iRobot سازنده Roomba به مبلغ 1.7 میلیارد دلار پول نقد است


  8 روز و 14 ساعت قبل

  TL;DR: آمازون در یک اطلاعیه غیرمنتظره اعلام کرد که با خرید iRobot سازنده Roomba موافقت کرده است. ارزش معامله تمام نقدی تقریباً 1.7 میلیارد دلار یا 61 دلار به ازای هر سهم است و نشان دهنده برتری 22 درصدی نسبت به قیمت پایانی iRobot به مبلغ 49.99 دلار در پایان معاملات روز پنجشنبه است.

  این معامله به آمازون جایگاه قوی تری در زمینه ربات ها می دهد. سال گذشته، غول تجارت الکترونیک یک ربات خانگی مصرفی به نام Astro را راه اندازی کرد که به عنوان یک دوربین امنیتی موبایل، یک مرکز سرگرمی و یک ابزار ارتباطی طراحی شده بود.

  ویژگی های ربات متصل به وای فای، مجهز به اسنپدراگون بلندگوهای استریو، دوربین دوگانه، صفحه نمایش لمسی 10 اینچی و حتی پورت USB-C. Astro را فقط می توان با دعوت خریداری کرد و در طول دوره مقدماتی جاری، 999.99 دلار از شما بازگردانده می شود. پس از آن، انتظار پرداخت 1449.99 دلار برای فرصتی را داشته باشید که همه معتقد نیستند برای مخاطبان اصلی آماده است.

  آمازون همچنین در ابزارهای دیگری که برای آسان‌تر کردن زندگی طراحی شده‌اند، سرمایه‌گذاری کرده است، مانند زنگ در حلقه و مجموعه‌ای از Alexa- آن. بلندگوهای برقی خرید iRobot توسط آمازون، با این حال، به طور قابل توجهی بزرگتر از Ring است و نشان دهنده یکی از بزرگترین اقدامات تا کنون توسط اندی جاسی، مدیر عامل تازه تاسیس شده است، که کمی بیش از یک سال پیش جایگزین جف بزوس موسس شد.

  < p>در واقع، قرارداد iRobot به ترتیب با 13.7 میلیارد دلار، 8.45 میلیارد دلار و 3.9 میلیارد دلار، چهارمین معامله بزرگ آمازون تا به امروز پس از Whole Foods، MGM و One Medical است.

  https://techbord.com <b>آمازون</b> در حال <b>خرید</b> <b>iRobot</b> <b>سازنده</b> <b>Roomba</b> به قیمت 1.7 <b>میلیارد</b> <b>دلار</b> پول نقد است

  دیو لیمپ، معاون دستگاه آمازون، گفت که از همکاری با تیم iRobot برای اختراع روش‌هایی که زندگی مشتریان راحت تر و لذت بخش تر است.

  iRobot در سال 1990 توسط کالین آنگل، رادنی بروکس و هلن گرینر، که قبلا در آزمایشگاه هوش مصنوعی MIT کار می کردند، تأسیس شد. اولین جاروبرقی رباتیک آن برای مصرف کنندگان در سال 2002 وارد شد و این شرکت در سال 2005 به صورت عمومی عرضه شد. iRobot همچنین دارای خطی از ربات های پاک کننده برای کف های سطح سخت است و چندین ویژگی از جمله تخلیه خودکار سطل گرد و غبار را به جاروبرقی های خود اضافه کرده است.

  طبق معمول، معامله مشمول شرایط بسته شدن مرسوم از جمله تأیید سهامدار و نظارتی خواهد بود. به ما گفته شده است که کالین آنگل از iRobot پس از خرید به عنوان مدیرعامل باقی خواهد ماند.

  اعتبار تصویر: Kindel Media


  تگ ها:

  آمازون , خرید , irobot , سازنده , roomba , مبلغ , میلیارد , دلار


  v 14
خبرهای دیگر از صنعتی