خبر

 • تک بورد - YMTC چین تولید انبوه حافظه 128 لایه 3D NAND را آغاز کرده است

  YMTC چین تولید انبوه حافظه 128 لایه 3D NAND را آغاز کرده است
  28 روز و 19 ساعت قبل

  چرا اهمیت دارد: چین سالهاست که تلاش می کند صنعت نیمه هادی خود را تقویت کند تا در بازار جهانی خودکفا و رقابتی تر شود. توسعه در بخش پردازنده بسیار کند بوده است ، اما به نظر می رسد قهرمان NAND کشور در مقایسه با غول های صنعتی مانند سامسونگ ، میکرون و SK Hynix به سرعت فاصله خود را در ذخیره سازی فلش کاهش می دهد.

  در ماه ژوئیه ، رسانه های چینی گزارش دادند که Yangtze Memory Technologies Co (YMTC) در حال آماده سازی برای تولید انبوه حافظه 128 لایه 3D NAND است که به عنوان اوج توسعه حافظه فلش داخلی محسوب می شود. و کلیدی برای رسیدگی به تقاضای زیاد برای ذخیره سازی حالت جامد با درجه مصرف کننده در منطقه است.

  شرکت مستقر در ووهان ممکن است قهرمان NAND چین باشد ، اما این بازیکن نسبتاً کوچکی در طرح بزرگ چیزها برای مرجع ، Intel ، Micron ، Kioxia ، Samsung ، SK Hynix و Western Digital مجموعاً 97 درصد بازار NAND را به خود اختصاص داده اند ، بنابراین رقابت برای YMTC با این غول های حافظه آسان نخواهد بود. همچنین به این دلیل که شرکت مادر Tsinghua Unigroup با مشکلات مالی روبرو بوده و در حال حاضر به دنبال تزریق نقدی سخاوتمندانه ای است که بتواند سرپا بماند ،

   https://techbord.com YMTC چین تولید انبوه حافظه 128 لایه 3D NAND

  بر اساس گزارش Tech Insights ، YMTC در واقع تولید انبوه تراشه های حافظه جدید را آغاز کرد. شرکت اطلاعات IP و فناوری موفق شد SSD جدید Asgard 1 ترابایت Asgard را که بر اساس 128 لایه NAND YMTC ساخته شده است ، از نزدیک بررسی کند. اگرچه شرکت چینی آن را "3D NAND" می نامد ، اما باید توجه داشت که یک عبارت دقیق تر 2.5D NAND است ، زیرا از فناوری پیوند ترکیبی Xstacking 2.0 استفاده می کند تا اساساً دو قالب جداگانه را چسباند - یکی برای TLC NAND. آرایه و دیگری برای مدارهای جانبی CMOS. همانطور که احتمالاً حدس زده اید ، Asgard یک SSD PCIe 4.0 است و این سرعتها به لطف کنترل کننده InnoGrit IG5236 در رابط x4 به دست می آید. این همان کنترل کننده ای است که در SSD Plextor M10P استفاده می شود و همراه با 128 لایه NAND YMTC ، می تواند به بیش از 1.2 میلیون IOPS در حجم کار با خواندن 4K و 900.000 در حجم کار در نوشتن 4K برسد.

  فناوری NAND YMTC 128L Xtacking Samsung 128L V-NAND Micron 128L CuA CTF SK Hynix 128L 4D PUC Device Asgard AN4 1TB Samsung EVO 870 1TB Crucial BX500 480GB SK Hynix Gold P31 1TB ظرفیت در قالب 512 گیگابایت 512 گیگابایت 512 گیگابایت 512 گیگابایت میلی متر حجم 60.42 متر مربع میلی متر 66.02 متر مربع میلی متر 63 متر مربع تراکم حافظه 8.48 گیگابایت بر متر مربع 6.91 گیگابایت بر متر مربع 7.76 گیگابایت بر متر مربع 8.13 گیگابایت بر متر مربع

  داده ها: بینش های فنی

  همچنین لازم به ذکر است که حافظه 128 لایه جدید NAND YMTC بر اساس نسخه اولیه فناوری Xstacking خود تقریباً دو برابر تراکم طرح های قبلی را دارد. از همه مهمتر ، چگالی ذخیره سازی 8.48 گیگابایت بر میلی متر مربع بیشتر از آن است که توسط سامسونگ ، میکرون و SK Hynix با استفاده از طرح های TLC NAND 128 لایه قابل مقایسه بدست آمده است. این شرکت ها تا حد زیادی به طرح های پیشرفته تر روی آورده اند ، اما به نظر می رسد چین به سرعت فاصله را می بندد.

  https://techbord.com YMTC چین تولید انبوه حافظه 128 لایه 3D NAND را آغاز کرده است

  YMTC همچنین روی جانشین Xstacking 2.0 کار می کند ، که به شرکت اجازه می دهد حافظه QLC 3D NAND با ظرفیت بالا 1.33 Tb در هر قالب. با این حال ، توسعه روی QLC NAND 128 لایه ای کند بوده و این شرکت می گوید هنوز به بازدهی بهتر مورد نیاز برای تولید انبوه تراشه های حافظه جدید نرسیده است. در همین حال ، YMTC در تلاش است تا تولید خود را به 100،000 ویفر در ماه تا پایان سال افزایش دهد و تحت تأثیر بحران انرژی اخیر در چین قرار نگیرد.

  به طور کلی ، این پیشرفت بسیار چشمگیرتر از آنچه در x86 و توسعه CPU مبتنی بر Arm در منطقه می گذرد. با این اوصاف ، پردازنده های x86 ژائوکسین به آرامی وارد محصولات مصرفی می شوند و زیرمجموعه HiSilicon هواوی بی سر و صدا سیلیکون سفارشی Kunpeng مبتنی بر بازو خود را به مصرف کنندگان و مشتریان مرکز داده هدایت می کند. در مورد YMTC ، این لیست گسترده ای از مشتریان ، عمدتا سازندگان تلفن چینی و تولید کنندگان SSD دارد. تراشه ساز ووهان با NAND 128 لایه جدید خود قصد دارد در آینده نزدیک به بازار مرکز داده حمله کند.

  اعتبار سرسخت: Heise.de

خبرهای دیگر از سخت افزار