خبر

 • تک بورد - X-NAND وعده حافظه QLC را می دهد که با سرعت SLC کار می کند

  X-NAND وعده حافظه QLC را می دهد که با سرعت SLC کار می کند
  12 روز و 20 ساعت قبل

  نکته ای که باید منتظر آن بود: وقتی به چگونگی تکامل SSD ها در یک دهه اخیر نگاه می کنیم ، نمی توان به سرعت و مقرون به صرفه بودن آنها پی برد. اگرچه این فرآیند همچنان ادامه دارد و با فناوری جدیدی به نام \ "X-NAND \" ، ذخیره سازی حالت جامد می تواند سریعتر از همیشه افزایش یابد.

  یک دهه پیش شما می توانید یک SSD 32 گیگابایتی با قیمت 500 دلار و درایو 64 گیگابایتی با قیمت 1100 دلار پیدا کنید ، اما امروزه می توانید درایوهای سریع 1 ترابایتی یا حتی بزرگتر را با قیمت کمتر از 150 دلار پیدا کنید. این تحول سالها تلاش R&D را طلب کرده است ، تولیدکنندگان حافظه فلش تعداد بیشتری از داده ها را در هر سلول حافظه ذخیره کرده و تا حد ممکن تعداد زیادی از این سلولها را بر روی یک تراشه NAND نصب کرده اند.

  اولین SSD های مصرفی تنها بودند. درایوهای سطح سلول (SLC) به این معنی است که می توانند 1 بیت داده در هر سلول ذخیره کنند ، اما درایوهای معمولی مصرف کننده امروزه سلول های سطح سه (TLC) و چهار سطح (QLC) را ادغام می کنند ، به این معنی که می توانند 3 بیت و 4 بیت در هر سلول ذخیره کنند. سلول به ترتیب حتی PLC NAND 5 بیتی نیز در دست ساخت است ، اما مدتی در اینجا نخواهد بود-در سال 2025.

   https://techbord.com X-NAND وعده حافظه QLC را می دهد که با سرعت SLC کار می کند

  اکثر خوانندگان ما ممکن است از قبل بدانند که SLC NAND سرعت نوشتن سریع تری را ارائه می دهد و استقامت بالاتری دارد ، اما می تواند بسیار گران باشد ، در حالی که TLC و QLC NAND راهی مقرون به صرفه برای ساخت درایوهای با ظرفیت بالا هستند. از طرف دیگر ، TLC و QLC NAND نسبتاً کندتر هستند ، به همین دلیل تولیدکنندگان مجبور به استفاده از ترفندهای مختلف (حافظه پنهان DRAM و SLC) برای دستیابی به عملکرد خواندن و نوشتن خوب ، و همچنین سطح استقامت قابل قبول برای استفاده معمولی در شخصی ، آموزش ، یا محیط کسب و کار.

  شرکتی وجود دارد که ادعا می کند راه حلی برای این مشکل در قالب X-NAND دارد. این فناوری برای اولین بار در اجلاس فلش مموری سال گذشته اعلام شد ، اما تا ماه جاری که دو پتنت برای آن به طور رسمی تأیید شد ، تحت رادار قرار گرفت.

   https://techbord.com X-NAND وعده حافظه QLC را می دهد که با سرعت SLC کار می کند

  X-NAND رویکرد متفاوتی در طراحی حافظه NAND و کار Neo Semiconductor ، شرکتی است که در سال 2012 توسط اندی هسو و ری تسای تاسیس شد. به زبان ساده ، هدف X-NAND ارائه مزایای عملکرد SLC NAND و تراکم ذخیره سازی سلول چند سطحی (MLC) NAND در یک بسته است.

  در مقایسه با چند سطح معمولی طراحی سلول ، X-NAND اندازه بافر قالب فلش را تا 94 درصد کاهش می دهد ، که به تولیدکنندگان اجازه می دهد تا تعداد هواپیما را از 2-4 به 16 تا 64 هواپیما در هر قالب افزایش دهند. این امر امکان موازی سازی بیشتر خواندن و نوشتن روی قالب NAND را فراهم می کند و به نوبه خود می تواند منجر به افزایش عملکرد حتی برای SLC NAND شود.

  در مقایسه با QLC ، X -NAND -حداقل از لحاظ تئوری - - امکان خواندن پی در پی 27 برابر سریعتر ، 15 برابر سریعتر نوشتن متوالی و 3 برابر سرعت خواندن/نوشتن تصادفی تکنولوژی قبلی را فراهم می کند. در عین حال ، فناوری جدید منجر به قالب گیری NAND کوچکتر با نیازهای کمتری می شود که هزینه تولید را همانند QLC حفظ می کند. استقامت یک داستان پیچیده تر است ، اگرچه شرکت می گوید TLC و QLC می توانند پیشرفت کنند.

  https://techbord .com X-NAND وعده حافظه QLC را می دهد که با سرعت SLC کار می کند

  شایان ذکر است که اینها برآورد عملکرد هستند ، بنابراین ما فقط به دنبال پیشرفت های احتمالی در طرح های معمولی NAND هستیم. با این وجود ، با توجه به اینکه SSD های TLC و QLC تبدیل به متداول ترین فناوری های ذخیره سازی فلش در بازارهای سازمانی ، دسکتاپ و موبایل شده اند ، دیدن شرکت هایی که برای بزرگترین چالش های TLC و QLC راه حل هایی ارائه کرده اند ، خوشایند است. عملکرد و استقامت.

  Neo Semiconductor در حال حاضر به دنبال ایجاد همکاری با تولیدکنندگان NAND مانند سامسونگ ، اینتل ، میکرون ، Kioxia ، وسترن دیجیتال و SK Hynix برای پیاده سازی IP آن در طرح های خود است که شامل 22 حق ثبت اختراع به عنوان از نوشتن اگر به شیرجه رفتن عمیق در X-NAND علاقه دارید ، می توانید یکی را در اینجا پیدا کنید.

خبرهای دیگر از سخت افزار