خبر

 • تک بورد - Valve اندازه SteamOS در Steam Deck را به 10 گیگابایت کاهش می دهد

  Valve اندازه SteamOS در Steam Deck را به 10 گیگابایت کاهش می دهد


  1 ماه قبل

  در حالی که Steam Deck هیجان زیادی در اطراف آن دارد، این نگرانی وجود دارد که 64 گیگابایت فضای ذخیره سازی eMMC در مدل پایه چقدر می تواند یک محدودیت باشد - حتی با وجود اسلات SD. این واقعیت که سیستم عامل مبتنی بر لینوکس آن 24 گیگابایت از این فضا را اشغال کرده بود حتی نگران‌کننده‌تر بود، اما Valve اکنون توانسته آن را تا 10 گیگابایت قابل قبول‌تر کاهش دهد.

  همانطور که توسط PCGamesN گزارش شده است، Madjoki عضو انجمن MetaCouncil یادداشت‌های انتشار را برای SteamOS image 20211120.2 به اشتراک گذاشت. آنها نشان می‌دهند که سیستم عامل Steam Deck اکنون حدود 10 گیگابایت فضا اشغال می‌کند، یعنی 14 گیگابایت کمتر از اندازه قبلی.

  این کاهش، خبر خوبی برای خریداران Steam Deck، به‌ویژه کسانی که مدل پایه را انتخاب می‌کنند، است. SteamOS اکنون به جای 37.5% قبلی، 15 درصد از فضای ذخیره سازی 64 گیگابایتی قابل قبول تری را اشغال می کند.

  این بسیار قابل توجه است وقتی در نظر بگیرید که سیستم عامل PS5 158 گیگابایت را اشغال می کند و سیستم عامل Xbox Series X نیز وارد آن می شود. با 198 گیگابایت، تقریباً 20 درصد از فضای ذخیره سازی کنسول ها. در همین حال، سیستم‌عامل نینتندو سوییچ به 4 گیگابایت، یعنی حدود 12.5 درصد از فضای ذخیره‌سازی پایه نیاز دارد.

  دیدن Valve که اندازه سیستم‌عامل را کوچک می‌کند، نشان می‌دهد که می‌تواند پیش از فرود اولین واحدها در فوریه، حتی بیشتر از حجم خود کم کند. آنها از تاریخ انتشار اصلی دسامبر خود به تعویق افتادند. اما خریداران مدل پایه همچنان احتمالاً باید فضای ذخیره سازی خود را با یک کارت SD افزایش دهند، با توجه به اینکه این روزها تعداد بازی های رایانه شخصی بزرگتر از 50 گیگابایت است.

  خبر خوب این است که فضای ذخیره سازی قابل ارتقا نباید به این اندازه باشد. همان طور که انتظار می رود، یک تنگنا است. همیشه می‌توانید دستگاه را باز کرده و NVMe SSD خود را اضافه کنید، اگرچه Valve به شدت آن را توصیه نمی‌کند.

  قیمت Steam Deck برای نسخه ۶۴ گیگابایتی ۳۹۹ دلار، مدل ۲۵۶ گیگابایتی ۵۲۹ دلار و برای مدل ۵۱۲ گیگابایتی ۶۴۹ دلار است. دستگاه. اخیراً بسته‌بندی کم‌رنگ آن را دیدیم و شنیدیم که Valve می‌تواند روی یک بازی جدید Half-Life که به‌طور خاص برای گوشی‌های دستی طراحی شده است کار کند.


  تگ ها:

  valve , اندازه , steamos , steam , deck , گیگابایت , کاهش


  v 12
خبرهای دیگر از سخت افزار