خبر

 • تک بورد - TSMC در پارچه 2 نانومتری چراغ سبز می گیرد و قصد دارد در سال 2024 به بهره برداری برسد

  TSMC در پارچه 2 نانومتری چراغ سبز می گیرد و قصد دارد در سال 2024 به بهره برداری برسد
  30 روز و 18 ساعت قبل

  تنها چند روز پس از اینكه اینتل اظهار امیدواری كرد در مورد بازیابی مجدد فناوری فرایند تا سال 2025 خوش بین باشد ، TSMC با اعلامیه ای كه این احتمال را مورد تردید قرار می دهد ارائه می دهد. رقابت در صنعت نیمه هادی در حال داغ شدن است و حتی منجر به مشارکت های عجیب و غریب می شود که اینتل قصد دارد تراشه هایی برای Qualcomm بسازد ، در حالی که TSMC در حال ساخت تراشه های 2 نانومتری است تا سامسونگ را شکست دهد.

  این هفته ، اینتل دیدگاه های بیشتری در مورد استراتژی خود برای جبران بقیه صنعت نیمه هادی از نظر فن آوری فرآیند و همچنین نقشی که شاخه جدید خدمات ریخته گری اینتل در رسیدن به آن هدف. متاسفانه برای اینتل ، که امیدوار است تا سال 2025 بتواند مانند TSMC ، GlobalFoundries ، سامسونگ و دیگران را پشت سر بگذارد ، این نبرد سخت با گذشت زمان دشوارتر به نظر می رسد.

  امروز ، Nikkei گزارش داد TSMC در حال ساخت یک تراشه 2 نانومتری در Hsinchu ، یکی از مراکز بزرگ تولید تراشه در تایوان است.

  این شرکت روز چهارشنبه چراغ سبز را از کمیته بررسی محیط زیست کشور برای شروع ساخت دریافت کرد در اوایل سال 2022. مرحله دوم که تجهیزات ریخته گری نصب می شود می تواند از سال 2023 آغاز شود.

  https://techbord.com TSMC چراغ سبز 2 نانومتری را دریافت می کند ، قصد دارد آن را در سال 2024 عملیاتی کند

  تاسیسات جدید 50 جریب زمین در پارک علمی Hsinchu را اشغال می کند و انتظار می رود تولید تراشه های 2 نانومتری را آغاز کند. در سال 2024. TSMC به تدریج با افزایش تقاضا برای گره فرآیند جدید ، تولید را افزایش می دهد ، اما هدف معمول برای GigaFab 100000 ویفر شروع می شود در هر ماه.

  TSMC همچنین برنامه هایی برای GigaFab 2nm دوم دارد که می تواند در Kaohsiung ، در پارک علمی و صنعتی سیائوتو ایجاد شود. سوز مخفی فناوری فرآیند N2 TSMC استفاده از ترانزیستورهای گیت (GAA) است ، اما این شرکت هنوز آمادگی ندارد جزئیات بیشتری را فاش کند.

  یک مشکل فوری بیشتر آب مورد نیاز تأسیسات جدید باوشان ، که انتظار می رود روزانه حداقل 98000 تن آب استفاده کند. به همین منظور ، TSMC هدف خود را برای استفاده از 10 درصد آب بازیافتی تا سال 2025 و 100 درصد استفاده مجدد از آب تا سال 2030 تعیین کرد.

  در این بین ، ساخت تأسیسات N5 TSMC در آریزونا در حال انجام است ، گسترش پارچه 28 نانومتری آن در نانجینگ ، چین است. علاوه بر این ، شرکت در حال ارزیابی ساخت بیشتر پارچه در آلمان و ژاپن است.

خبرهای دیگر از سخت افزار