خبر

 • تک بورد - SSD های جدید Xbox: 400 دلار برای 2 ترابایت فضای ذخیره سازی اختصاصی

  SSD های جدید Xbox: 400 دلار برای 2 ترابایت فضای ذخیره سازی اختصاصی
  5 روز و 13 ساعت قبل

  مایکروسافت دو گزینه اندازه جدید برای توسعه فضای ذخیره سازی کنسول سری Xbox اعلام کرده است و آنها بار دیگر به مشتریان یادآوری می کنند که آخرین فضای ذخیره سازی NVMe هنوز گران است. قیمت ها روزهای HDD های اختصاصی Xbox 360 و کارت های حافظه PlayStation Vita را به یاد می آورد ، اما جایگزین ها در بازار امروز چقدر بهتر است؟

  اعلامیه روی Xbox Wire گزینه های 512 گیگابایتی و 2 ترابایتی را برای کارت های توسعه Seagate Xbox Series X و S نشان می دهد که به ترتیب 140 و 400 دلار قیمت دارند. آنها به کارت 1 ترابایتی موجود با قیمت 220 دلار ملحق می شوند.

  اشاره به معامله انحصاری موقت Seagate برای ساخت کارت های توسعه Xbox SSD به عنوان دلیل شوک برچسب آسان است. ممکن است برخی از روزهایی را یادآوری کند که گسترش هارد دیسک اختصاصی Xbox 360 با سازگاری PlayStation 3 با برخی از هارد دیسک های رایانه ای مطابقت مطلوبی نداشت. PlayStation 5 عملکرد مشابهی دارد ، به طوری که اخیراً سونی پشتیبانی از SSD های M.2 PC را باز کرده است.

  https://techbord.com SSD های جدید Xbox: 400 دلار برای 2 ترابایت ذخیره اختصاصی

  قیمت SSD های PCIe 4 NVMe خارج از قفسه ، از جمله مواردی که بیشتر برای PS5 توصیه می شود ، تقریباً مشابه آنها است کارت های توسعه ایکس باکس سامسونگ در حال آماده سازی است تا نسخه های 980 Pros خود را که مخصوص PS5 است ، در ماه جاری منتشر کند ، اما گران تر از کارت های Xbox است. تفاوت این است که SSD های PC و PS5 با قیمت مشابه روی کاغذ بیش از دو برابر سریعتر هستند. س questionال این است که چقدر تفاوت بین عملکرد واقعی را نشان می دهد.

  کارتهای توسعه سری Xbox با سرعت خواندن 2.4 گیگابایت بر ثانیه رتبه بندی می شوند. SSD داخلی PS5 حدود 5 گیگابایت بر ثانیه است و این حداقل سونی برای ارتقاء SSD توصیه می کند. SSD های رایانه ای با همان قیمت کارت های Xbox دارای سرعت خواندن 7 گیگابایت بر ثانیه هستند ، از جمله 980 Pro. اخیراً PS5 Ratchet & Clank: Rift Apart را روی SSD زیر سیستم مورد نیاز سونی آزمایش کرده است. به نظر می رسد عملکرد کلی فقط کمی آسیب دیده است. یکی از بازی هایی که فقط برای کنسول های جدید قابل مقایسه است و می تواند در PS5 و Xbox Series مقایسه شود ، The Medium است و آزمایشات نشان داد که در واقع دو برابر سریعتر از Xbox در مقایسه با PlayStation بارگیری می شود.

  این روزها هنوز اوایل بازی های PS5 و Xbox Series هستند. این آزمایشات فقط ممکن است ثابت کند که بازی ها هنوز به طور کامل از SSD های کنسول های جدید استفاده نکرده اند. تفاوت بین این دو ممکن است در سالهای آینده به خوبی خود را نشان دهد ، و کسی که 400 دلار برای SSD 2 ترابایتی خرج می کند ، احتمالاً برای مدت طولانی از آن استفاده خواهد کرد.

  بدون ذکر تحولاتی که هنوز ادامه دارد. برای پی سی ما هنوز واقعاً ندیده ایم که بازی ها از API DirectStorage مایکروسافت استفاده کنند و در مورد RTX I/O آینده Nvidia اطلاعات کمی شنیده ایم.

خبرهای دیگر از سخت افزار