خبر

 • تک بورد - SMIC چین 8.87 میلیارد دلار برای ساخت کارخانه تراشه جدید در شانگهای ریخته است

  SMIC چین 8.87 میلیارد دلار برای ساخت کارخانه تراشه جدید در شانگهای ریخته است
  18 روز و 9 ساعت قبل

  SMIC یکی از چندین تولیدکننده تراشه است که بخشی از برنامه چین برای خودکفایی بیشتر و ایجاد یک صنعت نیمه هادی در سطح جهانی است. هدف این شرکت روزی رقابت با شرکت هایی مانند سامسونگ و TSMC است ، اما در عین حال با احتیاط ظرفیت تولید را برای فناوری های فرآیند بالغ که در برنامه های مختلف استفاده می شود ، افزایش می دهد.

  بزرگترین کارخانه ریخته گری چین امروز اعلام کرد که به عنوان بخشی از یک پروژه بلند پروازانه برای افزایش ظرفیت و به چالش کشیدن شرکت هایی مانند سامسونگ ، شرکت تولید نیمه هادی تایوان ، یک کارخانه تولید تراشه در شانگهای می سازد. TSMC) ، و GlobalFoundries.

  به این منظور ، SMIC می گوید که کمتر از 8.87 میلیارد دلار به این پروژه تعهد خواهد کرد و قبلاً با یک نهاد تحت حمایت دولت شانگهای توافقنامه ای برای ساخت تاسیسات جدید در منطقه آزاد تجاری شهر بیش از نیمی از بودجه از خود SMIC و حدود 25 درصد از اداره منطقه ویژه Lin-Gang تأمین می شود.

  https://techbord.com SMIC چین 8.87 میلیارد دلار برای ساخت کارخانه تراشه در شانگهای ریخته

  کارخانه تولیدی جدید در صورت کار کامل تا 100000 ظرفیت دارد ویفر در ماه شروع می شود برنامه این است که تراشه هایی با استفاده از گره های فرایند 28 نانومتری و قدیمی تر ساخته شود ، زیرا SMIC هنوز به فناوری فرایند زیر 14 نانومتر مسلط نشده است و دولت چین هنوز نتوانسته تجهیزات پیشرفته EUV را از ASML تضمین کند.

  گره های بزرگتر مبتنی بر فناوری بالغ تری هستند که برای تولید چیپست های بی سیم ، میکروکنترلرها ، سنسورهای تصویر و تراشه های درایور نمایش مناسب است. همانطور که در 12 ماه گذشته مشاهده کردیم ، کمبود قطعاتی مانند درایورهای صفحه نمایش 1 $ می تواند تأثیر قابل توجهی بر قیمت و در دسترس بودن همه چیز با صفحه نمایش داشته باشد.

  SMIC ، که مالک چندین دستگاه است کارخانه های تولید تراشه در پکن ، تیانجین و شنژن نیز در حال کار بر روی گره های پیشرفته 14 نانومتری FinFET و 12 نانومتری هستند ، اما پیشرفت در تولید حجم تا کنون کند بوده است و قراردادها بسیار اندک است. در ماه ژوئن ، شرکت چینی گفت که مطمئن است که مشکلات عملکرد تا نیمه دوم سال 2022 قابل حل است. آخرین قطعه تجهیزات تولید تراشه از ژاپن. آخرین حرکت SMIC ممکن است به کشور کمک کند تا به خود متکی شود ، به ویژه از آنجا که جنگ تجاری دیگری بین آن و آمریکا در جریان است.

خبرهای دیگر از سخت افزار