خبر

 • تک بورد - Silicon Motion می گوید اولین کنترلر PCIe 5.0 SSD خود را در سال 2022 ارائه می دهد

  Silicon Motion می گوید اولین کنترلر PCIe 5.0 SSD خود را در سال 2022 ارائه می دهد
  18 روز و 4 ساعت قبل

  چرا مهم است: Silicon Motion به دنبال جلب تقاضای زیادی برای ذخیره سازی سریع در فضای سازمانی است ، بنابراین در تلاش است تا در میان اولین شرکت هایی باشد که کنترل کننده SSD PCIe 5.0 را راه اندازی می کند. و اگرچه امروزه این ممکن است برای مصرف کنندگان معنای زیادی نداشته باشد ، اما این نشان می دهد که SSD های سریع تر ممکن است کمی زودتر از حد انتظار برسند.

  PCIe 4.0 در عملکرد کارت گرافیک پیشرفت کمی داشته است ، همانطور که در آزمایش با استفاده از GeForce RTX 3080 FE نشان داده ایم. با این حال ، این امر منجر به محصول جدیدی از درایوهای حالت جامد NVMe شد که سرعت خواندن و نوشتن فوق العاده سریع را ارائه می دهند ، در حالی که برخی از مدل ها مانند Samsung 980 Pro می توانند 7000 مگابایت در ثانیه تاول بزنند.

  در آستانه از ورود PCIe 4.0 در سال 2019 ، گروه علاقه مندی اتصال ویژه جانبی (PCI-SIG) مشخصات PCIe 5.0 و PCIe 6.0 را اعلام کرد که به نظر یک تصمیم عجیب و غریب بود. از طرف دیگر ، الزامات صنعتی و صنعتی چنان در حال پیشرفت هستند که بدون شک این استانداردها در خدمت انواع برنامه ها وجود خواهند داشت.

  https://techbord.com Silicon Motion می گوید که کنترلر PCIe 5.0 SSD خود را در سال 2022 آغاز خواهد کرد

  کنترل کننده های Silicon Motion PCIe 4.0 از سرعت خواندن تا 7،400 MB / s پشتیبانی می کنند

  Silicon Motion اخیراً گفت که نمونه گیری از یک کنترل کننده جدید SSD سازمانی که از رابط PCIe 5.0 استفاده می کند به زودی در نیمه دوم سال جاری آغاز می شود. این شرکت قصد دارد SSD های سرور مبتنی بر کنترل کننده جدید را سال آینده معرفی کند ، این بدان معناست که SSD های PCIe 5.0 با درجه مصرف نیز به طور بالقوه در حال آماده سازی هستند.

  SSD های مصرف کننده PCIe 4.0 برای اکثر برنامه ها بسیار سریع هستند ، اما آنها به سرعت حداکثر تئوری 8 گیگابایت در ثانیه را که یک اتصال 4 لاین می تواند اشباع کند ، اشباع می کنید. PCIe 5.0 می تواند به طور م bandثر این پهنای باند را افزایش دهد ، که به نفع یادگیری ماشین و برنامه های داده های بزرگ بیشتر از بازی یا ویرایش ویدیو است ، اگرچه Microsoft's DirectStorage API ممکن است در آینده نزدیک این تغییر را ایجاد کند.

  Kioxia ( توشیبا حافظه قبلی) همچنین بر روی پلت فرم CM6 خود بر روی SSD های PCIe 5.0 سازگار کار می کند و در حال حاضر نمونه های مهندسی را به مشتریان خود ارسال می کند. به هر حال ، هرچه زودتر Intel PCI بتواند پردازنده های Alder Lake خود را ارسال کند ، به زودی ممکن است ما از PCIe 5.0 SSD در یک رایانه معمولی استفاده کنیم.

  Image اعتبار: بررسی SSD

خبرهای دیگر از سخت افزار