خبر

 • تک بورد - Seagate و Western Digital تولید HDD را افزایش می دهند زیرا Chia فروش های سرسام آور را افزایش می دهد

  Seagate و Western Digital تولید HDD را افزایش می دهند زیرا Chia فروش های سرسام آور را افزایش می دهد
  6 روز و 7 ساعت قبل

  TL؛ DR: Cryptocurrency Chia باعث افزایش تقاضا برای درایوهای دیسک سخت در اروپا شده است. همانطور که بسیاری از راه اندازی آن ترس داشتند ، این امر منجر به کمبود و افزایش قیمت شده است ، و Seagate و Western Digital را مجبور به افزایش تولید HDD های خود کرده اند.

  بلاک چین به جای "اثبات کار " (بیت کوین) یا "اثبات خطر " (Etherium 2.0) از مدل "اثبات مکان و زمان " استفاده می کند ، به این معنی که مردم می توانند با اختصاص فضای دیسک بدون استفاده خود ، رمزنگاری را انجام دهند. این در حال حاضر به افزایش 500 درصدی هشدارهای فروش و ضمانت SSD Adata منجر شده است. طبق گزارشات ، کشاورزی Chia می تواند یک حافظه SSD 512 گیگابایتی را در مدت 40 روز خراب کند.

  طبق شرکت تحقیقاتی Context (از طریق The Register) ، فروش اروپایی درایوهای ذخیره سازی نزدیک خط تولید با ظرفیت 10 ترابایت در آوریل کمی کمتر از 200000 بود ، 240٪ رشد سال به سال. این یک داستان مشابه برای فروش سطح بالای NAS HDD بود که 167٪ رشد داشت و به 250،000 پوند می رسید.

  حتی فروش دیسک های نظارت بر فروش ، طراحی شده برای استفاده در سیستم های نظارتی ، با وجود 116٪ افزایش هیچ رویداد خاصی در نظارت برای ایجاد این رشد وجود ندارد ، "" تحلیلگر ارشد شرکت گوروان مایر به The Reg گفت. /techbord.com Seagate و Western Digital تولید HDD را افزایش می دهند زیرا Chia فروش سرسام آور خود را افزایش می دهد ">

  چیا اخیراً مانند بسیاری از رمزنگاری ها قیمت خود را سقوط کرده است ، اما تقاضا برای HDD همچنان بالا است

  < به همان روشی که تقاضای زیاد کارت گرافیک باعث افزایش تولیدکنندگان می شود ، Seagate پیش بینی درآمد خود را برای سه ماهه فعلی افزایش داده است ، به دلیل "افزایش تقاضای کشاورزی رمزنگاری" ، مدیر مالی شرکت جیانلوکا رومانو گفت سرمایه گذاران.

  هر دو شرکت Seagate و Western Digital با افزایش تولید HDD پس از سالها کاهش ظرفیت تولید ، از تقاضای ناشی از Chia بهره می برند. با کاهش تقاضای مصرف کننده. رومانو اضافه کرد: "این تقاضای جدید [ارز رمزپایه Chia] اساساً به ما کمک می کند تا […] را در کوتاه مدت بهبود بخشیم و از وضعیت ظرفیت کم استفاده به وضعیت تقریباً کاملاً استفاده شده رد شویم."

  مدیر ارشد مالی Western Digital Bob Eulau نظریه مشابهی را ارائه داد: "[…] خواهیم دید که چگونه وضعیت Chia به طور فزاینده ای بازی می کند ، بیشتر در کانال تحت تأثیر قرار می گیرد. و ما از طریق در دوره ای که از نظر موجودی کانال بسیار لاغر بودیم و ما در تلاشیم تا شرایط را برطرف کنیم و اساساً در حال حاضر برای همه مشتریان خود با ظرفیت کامل تولید می کنیم. "

  هر دو شرکت محتاط هستند در مورد تعهد به سرمایه گذاری های بزرگ مانند ساخت خطوط تولید جدید یا کارخانه ها ، با توجه به ماهیت ناپایدار ارز رمزنگاری شده. با این حال ، با افزایش فضای ذخیره سازی شبکه Chia در اواخر آوریل از 1 exabyte (EB) به 20.2 EB امروز ، Seagate و WD برای جلوگیری از کمبودها و افزایش زیاد قیمت ها باید کارهای بیشتری انجام دهند. یک خبر خوب برای مصرف کنندگان این است که قیمت Chia از بالاترین 1685 دلار در اواسط ماه مه به 550 دلار کاهش یافته است.

  اعتبار تصویر: nordantin

خبرهای دیگر از سخت افزار