خبر

 • تک بورد - Seagate در حال پیشرفت در فناوری نسل دوم HAMR ، HDD های 30 ترابایتی است

  Seagate در حال پیشرفت در فناوری نسل دوم HAMR ، HDD های 30 ترابایتی است
  29 روز و 9 ساعت قبل

  هارد دیسک ها در آینده نزدیک بسیار بزرگتر می شوند ، اما رسیدن به آنجا ثابت کرده است که برای تولیدکنندگان مانند Seagate یک چالش است. این شرکت از فناوری PMR سنتی به HAMR در حال گذار است و پس از چند سال سکوت در این زمینه ، به نظر می رسد که مدت زیادی طول نکشد تا شاهد HDD هایی باشیم که می توانند 30 ترابایت داده را در خود جای دهند.

  رقابت برای جمع آوری قطعات بیشتر در دستگاه های ذخیره سازی مکانیکی هنوز به پایان نرسیده است ، اما اخیراً سرعت پیشرفت در این فضا به سرعت خزیده است. تقریباً همه تولیدکنندگان HDD مدلهای 18 ترابایت را به صورت تجاری ارائه می دهند ، در حالی که بزرگترین درایوهای موجود برای اپراتورهای مرکز داده 20 ترابایت است. با این اوصاف ، مدتی است که تا سال 2023-2024 بیش از 30 ترابایت به ما وعده داده شده است و این امر بعید به نظر می رسد.

  Seagate دارای یک هارد دیسک IronWolf 18 ترابایتی با کیفیت بالا است. پایان میزهای کار و ذخیره سازی متصل به شبکه. در اوایل سال جاری ، این شرکت اولین درایوهای 20 ترابایتی خود را بر اساس فناوری ضبط مغناطیسی با کمک حرارت (HAMR) به برخی از مشتریان فوق مقیاس خود ارسال کرد ، البته در مقادیر نسبتاً کم.

  صحبت از HAMR ، Seagate امیدهای زیادی وجود دارد که بتواند از آن برای افزایش جهش نسلی بزرگتر در مقایسه با فناوری ضبط مغناطیسی عمود بر عمود (PMR) استفاده کند. دومی فقط اجازه افزایش حدود دو ترابایت را در یک زمان می دهد ، در حالی که HAMR از لحاظ تئوری امکان افزایش بین 4 تا 10 ترابایت را فراهم می کند.

  این شرکت موفق شد تراکم منطقه ای صفحات هارد دیسک را به حدی برساند که یک دستگاه نه صفحه ای می تواند بین 30 تا 40 ترابایت داده ذخیره کند ، اما هنوز کارهای بیشتری در مورد کنترل کننده درایو ، هد خواندن/نوشتن و سایر اجزای تشکیل دهنده یک محصول کامل وجود دارد که می تواند برای مصرف کنندگان و مشاغل ارسال شود. .

  طبق گفته مدیر مالی Seagate Gianluca Romano (از طریق سخت افزار Tom) ، این شرکت در جبهه HAMR نسبتاً ساکت بوده است زیرا احساس نمی کرد که درایوهای نسل اول برای انبوه مناسب هستند. فرزندخواندگی در عوض ، این شرکت روی نسل دوم درایو HAMR کار می کند که احتمالاً حدود 30 ترابایت داده را ذخیره می کند. این مدلی است که Seagate می خواهد در حجم های بیشتری ارسال کند.

  https://techbord.com Seagate در حال پیشرفت است نسل دوم فناوری HAMR ، هارد دیسک های 30 ترابایتی

  رومانو نمی گوید دقیقاً چه زمانی می توانیم انتظار داشته باشیم این خانواده جدید درایوهای HAMR را در بازار ببینیم ، اما به قضاوت شرکت \ جدیدترین نقشه راه ، فرض بر این است که وی به بازه زمانی 2023-2023 اشاره کرده است. این بدان معناست که بر خلاف توشیبا و دیگران ، Seagate قصد دارد از مرحله ضبط مغناطیسی به کمک مایکروویو (MAMR) صرف نظر کرده و به طور کامل از فناوری های HAMR و دو محرک استفاده کند.

  چیزی که در مورد دوم به طور قطع می دانیم درایوهای نسل HAMR از Seagate این است که این شرکت با عرضه کننده بشقاب و رسانه ژاپنی Showa Denko همکاری کرده است. این شرکت اخیراً یک ماده مغناطیسی آهن-پلاتین تولید کرده است که تراکم منطقه ای تا 6 ترابایت در اینچ مربع را امکان پذیر می کند. این امر باعث می شود که Seagate به وعده خود برای داشتن درایوهای 100 ترابایتی تا سال 2030 عمل کند.

خبرهای دیگر از سخت افزار