خبر

 • تک بورد - Seagate از زمان تأسیس تاکنون سه زتابایت فضای ذخیره سازی ارسال کرده است

  Seagate از زمان تأسیس تاکنون سه زتابایت فضای ذخیره سازی ارسال کرده است
  26 روز و 23 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ سیگیت اعلام کرده است که از زمان تاسیس در سال 1979 ، سه زتابایت ظرفیت ذخیره سازی هارد دیسک ارسال کرده است - اولین شرکت ذخیره سازی اطلاعات که به نقطه عطف رسیده است. نشان دادن پیشرفت فناوری درایو این واقعیت است که Seagate 36 سال طول کشید تا 1 زتابایت بگیرد و سپس کمتر از چهار سال طول بکشد تا 2 ztababyte را بدست آورد و پس از آن فقط دو سال دیگر برای عبور 3 zttabytes دنبال می شود.

  سه zettabyte البته فضای درایو زیادی است: یک 1ZB 1000 اگزابایت است. 1EB 1000 پتابایت است. 1PB 1000 ترابایت است. سیگیت خاطرنشان می کند که میزان ذخیره ای که حمل کرده می تواند 7.5 تریلیون آهنگ MP3 ، حدود 60 میلیارد بازی ویدیویی و 30 میلیارد فیلم 4K را در خود جای دهد (اینفوگرافی زیر را بررسی کنید).

  اگر تعجب می کنید که سه زتابایت چه مقدار خواهد داشت مانند فرم درایو است ، معادل 300 میلیون هارد دیسک 10 ترابایتی است. بسته بندی همه آنها روی HDD های Seagate 147 میلی متری Exos 10 ترابایتی و قرار دادن آنها از انتها تا انتها ، به 27402 مایل می رسند - بیش از اندازه کافی برای دایره کردن کل زمین.

   https://techbord.com Seagate از زمان تأسیس تاکنون سه zettabytes فضای ذخیره سازی ارسال کرده است

  برای ذخیره سازی به تعداد زیادی از این موارد نیاز دارید سه zettabytes

  میزان ذخیره مورد نیاز جهان به طور تصاعدی در حال افزایش است. پیش بینی می شود تا سال 2025 به 175 زتابایت برسد ، 58 برابر ظرفیت ذخیره سازی Seagate. این شرکت خاطرنشان می کند که امروز در یک ساعت داده های بیشتری نسبت به کل یک سال گذشته فقط دو دهه پیش ایجاد می شود.

  دنیای مدرن امروز به ظرفیت های ذخیره سازی داده نیاز دارد که در گذشته غیرقابل تصور بودند. خدمات ذخیره سازی ابر ، مراکز داده عظیم و تحقیقات علمی پتابایت داده تولید می کنند. به عنوان مثال ، شهرهای هوشمند روزانه 2.5PB تولید می کنند ، در حالی که وسایل نقلیه مستقل مسئولیت افزایش 32TB در روز را دارند. با بیشتر شدن دیجیتال دنیا ، تقاضا رو به افزایش خواهد بود ، به همین دلیل Seagate قصد دارد تا سال 2030 یک هارد دیسک 100 ترابایتی داشته باشد.

  https://techbord.com Seagate از زمان تأسیس سه zettabytes فضای ذخیره سازی ارسال کرده است

  تصویر مستنده: پیوتر زاژدا

خبرهای دیگر از سخت افزار