techbord.com Nuvia 240 میلیون دلار برای ساخت CPU های سرور مبتنی بر Arm جمع می کند

رو به جلو: در حالی که مرکز توجه خرید انویدیا برای Arm است ، یک شرکت تازه تاسیس در حال توسعه تراشه های جدید با بازده انرژی برای بازار سرور است که هزینه مالکیت کلی آنها بسیار کاهش یافته و عملکرد هر هسته بهتر از هر یک از این موارد است. کم مصرف x86 و طراحی بازو.

با همه هیاهوی پیرامون دستیابی انویدیا به Arm و پیامدهای آن در فضای نیمه هادی ، به راحتی می توان برخی از اقدامات انجام شده در پس زمینه را از دست داد. به عنوان مثال ، شرکتهایی که مراکز داده بزرگ دارند ، قصد دارند اثر کربن خود را جبران کنند و - در مورد مایکروسافت - با سرمایه گذاری میلیاردی در فناوری که دی اکسید کربن را از جو جذب می کند ، کربن منفی شوند. با کمک یک شرکت جدید به نام Nuvia ، آنها ممکن است بتوانند این مراکز داده را همزمان و با انرژی بیشتر کارآمد کنند.

Nuvia 18 ماه پیش توسط رئیس سابق توسعه SoC اپل تاسیس شد جرارد ویلیامز ، که 20 سال تجربه صنعت را تحت پوشش خود دارد ، از جمله یک دهه به عنوان یک عضو بازو. دو بنیانگذار دیگر مانو گولاتی ، معمار پیشین گوگل SoC در گوگل و جان برونو ، که به عنوان معمار سیستم در گوگل ، اپل و AMD کار می کرد.

 https://techbord.com Nuvia 240 میلیون دلار برای ساخت پردازنده های سرور مبتنی بر Arm جمع می کند

آنها امیدوارند تراشه های سرور را با عملکرد بسیار بهتر ارائه دهند- وات در مقایسه با راه حل های Intel ، AMD و Apple. به همین منظور ، آنها Orion SoC را بر اساس یک طرح اصلی با نام رمز ققنوس ایجاد کردند. این براساس معماری بازو ساخته شده است و جان برونو از شرکت Nuvia توضیح می دهد که "تعمیرات اساسی در خط لوله CPU" بدون نیاز به ساعتهای تقویت شده با تورم بازاریابی که در آنها امکان پذیر نیست ، انجام می شود. هر برنامه کاربردی واقعی SoC های سرور. "" Nuvia از Geekbench 5 در آزمایش خود استفاده کرد و دریافت که هسته پردازنده Phoenix می تواند تا دو برابر عملکرد کارآمدترین تراشه های تلفن همراه را در داخل ارائه دهد. یک پاکت قدرت از 1 تا 4.5 وات در هر هسته. در مقایسه با AMD Ryzen 4700U ، این شرکت می گوید که می تواند 40 تا 50 درصد IPC بالاتر را فقط با 33 درصد مصرف برق بدست آورد.

اخیراً ، آنها موفق به جمع آوری 240 میلیون دلار در بودجه جدید ، پس از 53 میلیون دلار متوسط ​​جمع آوری شده در نوامبر 2019. با این حال ، مدیر عامل شرکت Nuvia جرارد ویلیامز در حال حاضر درگیر یک اختلاف حقوقی با اپل است ، که ادعا می کند از اسرار تجاری مربوط به سری A SoC استفاده می کند. قبل از رفتن او.

از قضا ، این باعث شد که Nuvia بدنامی بیشتری کسب کند ، همانطور که اینتل با تأخیرهای تولید 7 نانومتری ادامه داد که باعث یک دادخواست قضایی شد. با کمی شانس ، Nuvia امیدوار است که اولین پردازنده مرکزی خود را تا سال 2022 کامل کند و به نظر نمی رسد نگران جاه طلبی های Nvidia برای همان بازار باشد.

Nuvia 240 میلیون دلار برای ساخت CPU های سرور مبتنی بر Arm جمع می کند
hardware/nuvia-240-میلیون-دلار-برای-ساخت-cpu-های-سرور-مبتنی-بر-arm.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com Super Bowl امسال جریان 4K یا HDR را کسب نخواهد کرد
techbord.com شخصی Linux را به Mac Mini جدید مبتنی بر Arm منتقل کرد
techbord.com بنیانگذار Pebble Beeper ، یک برنامه گپ جهانی را راه اندازی می کند که 15 سرویس برتر را در یک سرویس قرار می دهد
techbord.com بنیاد Raspberry Pi میکروکنترلر 4 دلاری با سیلیکون سفارشی راه اندازی می کند
techbord.com گزارش شده است که هدست VR اپل دارای یک فن یکپارچه ، طراحی پارچه و پشتیبانی از لنزهای طبی است
techbord.com Capcom امروز میزبان Resident Evil Showcase است ، در اینجا نحوه تماشا را مشاهده می کنید
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.