Noctua کولرهای کم مشخصات را برای پردازنده‌های Ryzen جدید AMD راه‌اندازی می‌کند

چه اتفاقی افتاده؟ متخصص خنک کننده اتریشی Noctua از افزودن جدیدی به سری خنک کننده های CPU کم مشخصات NH-L9 خود خبر داده است. NH-L9a-AM5 و NH-L9a-AM5 chromax.black به طور خاص برای استفاده با CPUهای جدید 65 واتی AMD، Ryzen 5 7600، Ryzen 7 7700 و Ryzen 9 7900 طراحی شده اند.

کولرهای با مشخصات پایین فقط 37 میلی متر ارتفاع دارند و به مناطق RAM یا PCIe تجاوز نمی کنند. حتی با بردهای فشرده مینی ITX، دسترسی به کانکتور نزدیک به سوکت نباید مشکلی ایجاد کند.

هیت سینک مجهز به فن 92 میلی‌متری NF-A9x14 Noctua است که از کنترل سرعت PWM کاملاً خودکار پشتیبانی می‌کند. با آداپتور کم نویز موجود، فن فقط 13.5 دسی بل نویز تولید می کند (یا 19.9 دسی بل بدون آداپتور). خریداران همچنین با خرید خود یک لوله از ترکیب حرارتی NT-H1 خود Noctua دریافت می کنند.

NH-L9a-AM5 در دو پیکربندی موجود است. مدل استاندارد از پایه مسی و لوله های حرارتی به همراه پره های آلومینیومی و آبکاری نیکل به علاوه پنکه آشنای کرم و قهوه ای Noctua استفاده می کند. نوع chromax.black یک نسخه تمام مشکی از همان است که ظاهری مخفیانه تر دارد.

techbord.com Noctua کولرهای کم مشخصات را برای پردازنده‌های Ryzen جدید AMD راه‌اندازی می‌کند

استیون والتون خود ما اخیراً به هر سه پردازنده جدید AMD نگاهی انداخته و راه‌حل‌های خنک‌کننده موجود آنها را آزمایش کرده است. 7600 با Wraith Stealth در 97c به اوج خود رسید در حالی که 7700 و 7900 با خنک کننده Wraith Prism بهبودیافته خود فقط به 79c رسیدند. Noctua هیچ ادعایی برای خنک‌کننده‌های کم‌حساب جدید خود ندارد، اما مدیرعامل Roland Mossig می‌گوید که آنها آن‌ها را تا 130 وات در Ryzen 7950X و 7900X اجرا کرده‌اند.

اگر به دنبال یک خنک‌کننده کم‌معنا هستید. خنک‌کننده برای استفاده در شاسی‌های کوچک یا سایر ساخت‌های سفارشی، جدیدترین‌های Noctua مطمئناً ارزش دیدن دارند. آنها از سال 2005 کولرهای درجه یک تولید می کنند و اخیراً چندین جایگاه را در بهترین مجموعه خنک کننده پردازنده ما کسب کرده اند.

هر دو از امروز از طریق فروشگاه رسمی آمازون Noctua در دسترس هستند و توسط شش دستگاه پشتیبانی می شوند. سال گارانتی قیمت 44.95 دلار برای نوع استاندارد و 54.95 دلار برای مدل سیاه شده تعیین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *