خبر

 • تک بورد - Netflix از پردازنده های AMD Epyc برای دستیابی به داده های ویدیویی 400 گیگابیت بر ثانیه در هر سرور استفاده می کند

  Netflix از پردازنده های AMD Epyc برای دستیابی به داده های ویدیویی 400 گیگابیت بر ثانیه در هر سرور استفاده می کند
  16 ساعت و 48 دقیقه قبل

  چرا اهمیت دارد: این هیچ راز نیست که CPU های سرور Epyc AMD مانند هات کیک به فروش می رسند ، تا جایی که اینتل مجبور است تراشه های Xeon را به شدت تخفیف دهد تا مشتریان فعلی و بالقوه مقیاس بزرگ را با تیم قرمز کنار بگذارد. با این وجود ، دلیلی وجود دارد که چرا سازمان ها به طور فزاینده ای به دنبال گزینه ها هستند و در مواردی AMD را برای ساخت زیرساخت مرکز داده خود به جای Intel انتخاب می کنند.

  به تازگی ، درو گالاتین ، مهندس ارشد نرم افزار Netflix ، بینش های ارزشمندی را در مورد تلاش های این شرکت برای بهینه سازی معماری سخت افزار و نرم افزار ارائه کرده است که به شما امکان می دهد حجم عظیمی از سرگرمی های ویدئویی را در بیش از 209 پخش کنید. میلیون مشترک این شرکت توانست تا 200 گیگابایت بر ثانیه از یک سرور فشار بیاورد ، اما در عین حال می خواست اوضاع را به یک سطح برساند.

  نتایج این تلاش ها در EuroBSD 2021 ارائه شد. کنفرانس. گالاتین گفت که Netflix با استفاده از ترکیبی از CPU های 32 هسته ای AMD Epyc 7502p (Rome) AMD ، 256 گیگابایت حافظه DDR4-3200 ، 18 و 2 ترابایت وسترن دیجیتال وسترن دیجیتال SN720 NVMe توانسته محتوا را تا 400 گیگابایت بر ثانیه افزایش دهد. درایوها و دو آداپتور شبکه PCIe 4.0 x16 Nvidia Mellanox ConnectX-6 Dx ، هر کدام قادر به دو اتصال 100 گیگابایتی هستند.

  https://techbord.com Netflix از پردازنده های AMD Epyc برای دستیابی به جریان داده های ویدیویی 400 گیگابیت بر ثانیه در هر سرور استفاده می کند

  برای آگاهی از حداکثر توان نظری این سیستم ، هشت کانال حافظه وجود دارد پهنای باندی در حدود 150 گیگابایت بر ثانیه و 128 خط PCIe 4.0 برای حداکثر 250 گیگابایت پهنای باند ورودی/خروجی فراهم می کند. در واحدهای شبکه ، این مقدار به ترتیب حدود 1.2 ترابایت در ثانیه و 2 ترابایت در ثانیه است. شایان ذکر است که این چیزی است که Netflix برای ارائه محبوب ترین محتوای خود استفاده می کند.

  این پیکربندی به طور معمول می تواند حداکثر تا 240 گیگابایت بر ثانیه محتوا را ارائه دهد ، عمدتا به دلیل محدودیت پهنای باند حافظه. Netflix سپس پیکربندی های مختلف Non Uniform Memory Architecture (NUMA) را امتحان کرد ، به طوری که یک گره NUMA توانایی 240 گیگابایت بر ثانیه و چهار گره NUMA در حدود 280 گیگابایت در ثانیه تولید می کرد.

   https://techbord.com Netflix از پردازنده های AMD Epyc برای دستیابی به جریان داده های ویدئویی 400 گیگابیت بر ثانیه در هر سرور استفاده می کند

  با این حال ، این رویکرد با میزبان همراه است مشکلات خاص خود ، مانند تاخیرهای بیشتر. در حالت ایده آل ، شما باید تا آنجا که ممکن است داده های عمده را از پارچه NUMA Infinity دور نگه دارید تا از ازدحام و ایست CPU در نتیجه رقابت با دسترسی معمولی به حافظه جلوگیری کنید. سیلو کردن شبکه این اساساً به معنای تلاش برای انجام همه کارها در گره NUMA است که محتوا در آن ذخیره شده است یا گره NUMA که توسط شریک LACP انتخاب شده است. با این حال ، هنگام تلاش برای ایجاد تعادل بین کل سیستم ، این امر مسائل را پیچیده تر می کند و منجر به یک پارچه بی نهایت استفاده نشده می شود.

  گالاتین توضیح داد که دور زدن این محدودیت ها با استفاده از بهینه سازی نرم افزار امکان پذیر است. با بارگیری وظایف رمزگذاری TLS بر روی دو آداپتور Mellanox ، شرکت کل توان تولیدی را به 380 گیگابایت بر ثانیه (تا 400 با تنظیمات اضافی) یا 190 گیگابایت بر ثانیه در هر کارت رابط شبکه (NIC) افزایش داد. با توجه به اینکه دیگر CPU نیازی به رمزگذاری ندارد ، استفاده کلی از چهار گره NUMA و 60 درصد بدون NUMA به 50 درصد کاهش یافت.

   https://techbord.com Netflix از پردازنده های AMD Epyc برای دستیابی به جریان داده ویدئویی 400 گیگابیت بر ثانیه در هر سرور استفاده می کند

  Netflix پیکربندی ها را بر اساس سایر سیستم عامل ها نیز بررسی کرده است ، از جمله یکی با Intel CPU Xeon Platinum 8352V (Ice Lake) ، و Ampere's Altra Q80-30-پیشگویی با 80 هسته Arm Noverse N1 تا حداکثر 3 گیگاهرتز. تخت آزمایش Xeon بدون بارگیری TLS توانست به 230 گیگابایت بر ثانیه برسد و سیستم Altra به 320 گیگابایت بر ثانیه رسید.

  با نتیجه 400 گیگابایت بر ثانیه ، شرکت در حال ساخت یک سیستم جدیدی که باید 800 گیگابایت در ثانیه به اتصالات شبکه رسیدگی کند. با این حال ، برخی از اجزای لازم برای انجام آزمایش به موقع نیامد ، بنابراین سال آینده در مورد آن بیشتر خواهیم شنید.

خبرهای دیگر از سخت افزار