Micron ارسال «پیشرفته‌ترین DRAM جهان» را با استفاده از گره بتا 1 آغاز می‌کند.

Micron اکنون نمونه هایی از آنچه را که ادعا می کند پیشرفته ترین فناوری DRAM در جهان است، ارسال می کند. پس از ارسال حجمی 1 آلفا در سال 2021، LPDDR5X جدید 1 بتا تقریباً از هر نظر بهتر است. به گفته Micron، این گره حدود 15 درصد انرژی کارآمدتر است و با ظرفیت 16 گیگابایت در هر قالب، بیش از 35 درصد تراکم بیت را بهبود می بخشد.

اسکات دی بوئر، مدیر Micron، گفت که این فناوری با لیتوگرافی چند الگوی اختصاصی آنها همراه با فناوری فرآیند پیشرو و قابلیت‌های مواد پیشرفته، جان گرفته است. با لیتوگرافی چند الگوی اختصاصی خود، Micron توانسته است از فناوری نور فرابنفش شدید (EUV) که دیگران از آن استفاده می‌کردند دور بزند.

https://techbord.com Micron ارسال

دستگاه های تلفن همراه اولین دستگاهی خواهند بود که از مزایای فناوری جدید Micron بهره می برند. هوش مصنوعی و برنامه های 5G تشنه داده بدون شک از افزایش پهنای باند به خوبی استفاده خواهند کرد و حتی برنامه های اصلی مانند دوربین از کاهش زمان راه اندازی و بهبود عملکرد حالت شب و پرتره بهره مند خواهند شد.

Micron همچنین JEDEC جدید را پیاده سازی کرده است. تکنیک‌های تقویت‌شده هسته‌های مقیاس‌بندی ولتاژ و فرکانس پویا (eDVFSC). به گفته این شرکت، افزودن eDVFSC فرکانس 3200 مگابیت در ثانیه را در مقایسه با تنها 1600 مگابیت در ثانیه برای 1-alpha امکان پذیر می کند.

مطالب مرتبط: NAND 232 لایه Micron شروع می شود. حمل و نقل با حداکثر 2 ترابایت در هر بسته

رمی که به انرژی کمتری نیاز دارد، می‌تواند ظرفیت پردازنده‌های قدرتمندتر را آزاد کند و منجر به عمر باتری بهتر با سخت‌افزار نسل فعلی یا ترکیبی از هر دو شود.

ماه گذشته، Micron اعلام کرد که قصد دارد تا 100 میلیارد دلار طی دو دهه آینده برای ساخت یک مرکز ساخت نیمه هادی در کلاس جهانی در ایالت نیویورک هزینه کند. این بزرگترین سرمایه گذاری خصوصی در تاریخ نیویورک است و به گفته قانونگذاران، قانون چیپس و علم به تازگی تصویب شده راه را برای ساخت Micron در ایالات متحده به جای رفتن به خارج از کشور هموار کرده است.

Micron گفت که برنامه دارد. تا بقیه مجموعه خود را در 1-بتا از جمله بخش های مشتری، مصرف کننده، صنعتی، جاسازی شده، مرکز داده و خودرو در سال آینده افزایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *