خبر

 • تک بورد - M1 Mac های اپل به لطف بهینه سازی های QoS

  M1 Mac های اپل به لطف بهینه سازی های QoS "احساس سرعتی" بیش از آنچه که هستند دارند
  9 روز و 10 ساعت قبل

  چرا مهم است: اپل ستایش زیادی را برای ایجاد M1 SoC دریافت کرده است ، چه بخاطر عملکرد آن در مقایسه با پردازنده های Intel و AMD در همان کلاس ، و چه به دلیل عملکرد نسبتاً جالب و باتری پسند. با این حال ، فراموش کردن شرکت به راحتی می تواند به این مهم دست یابد به دلیل اینکه یک شرکت سخت افزاری یکپارچه است و از این مزیت برای اولویت دادن به پاسخگویی نسبت به عملکرد خام استفاده می کند.

  این هفته شایعاتی در مورد جانشین اپل برای تراشه M1 که انتظار می رود در اواخر امسال در مک بوک های جدید آغاز شود ، مطرح شد. گفته می شود SoC آینده از معماری کمی متفاوتی برخوردار است و می تواند به ترتیب در دو نوع برای کاربران عادی و حرفه ای ارائه شود.

  در این میان ، ارزش دارد که به دلایلی که تقریباً همه خرید می کنند ، نگاه کنیم. مکینتاشهای جدید M1 از آنها بخاطر احساس سریعتر بودن نسبت به همتایان مجهز به Intel پشتیبانی می کنند. همانطور که به یاد دارید ، اپل تنها چند نمودار مبهم را در مقایسه عملکرد و کارایی بین M1 و "جدیدترین تراشه لپ تاپ رایانه شخصی " نشان داد ، اما بعداً این ادعاها با آزمایشات مستقل کم و بیش تأیید شدند.

  https://techbord.com Mac های M1 اپل

  اوایل سال جاری ، اینتل یک کمپین تبلیغاتی همه جانبه را علیه مکینتاش دارای M1 آغاز کرد تا بدین ترتیب ثابت کند که آنها آنچنان که ممکن است شنیده باشید خاص نیستند. اقدامات اینتل بر این اساس است که می توانند بازی های بیشتری را روی لپ تاپ های مجهز به اینتل انجام دهند ، که همچنین به طیف گسترده ای از فاکتورها شامل هیبریدهای بین تاشو و تبلت هایی که اپل قصد ساخت آنها را ندارد ، وجود دارد. اینتل همچنین جاستین لانگ ، بازیگر "I \ 'ma Mac " را از کمپانی معروف "Get a Mac" اپل استخدام کرد.

  هوارد اوکلی ، توسعه دهنده چندین برنامه Mac ، این کار را انجام داده است برخی از آنها در سس جادویی فرو رفته اند که چیپست M1 را بسیار خوب می کند و نتیجه گیری او ممکن است طرفداران دیرینه اپل را متعجب نکند. خلاصه آن این است که اپل با استفاده از کیفیت خدمات یا برنامه ریزی هوشمند کار ، تجربه نرم افزار را بهینه می کند.

  اینتل و AMD معمولاً محصولات خود را با استفاده از ادعاهای مربوط به توان تولید یا به عبارت ساده - تعداد عملیات یا وظایفی که می توانند در مدت زمان مشخصی انجام شوند. در برخی از سناریوها مانند مراکز داده ، این یک معیار آسان است که به شرکت ها کمک می کند تا در مورد بهترین راه حل برای نیازهای خود تصمیم بگیرند. با این حال ، یک مصرف کننده معمولاً سرعت خام دستگاه را درک نمی کند ، بلکه تاخیر را درک می کند ، چیزی که بازرسان اغلب آن را "احساس سریع" توصیف می کنند

  در تحلیل خود ، اوکلی مقایسه M1- دارای MacBook Pro و Mac mini با یک Mac Pro هشت هسته ای Intel Xeon مجهز به سیستم عامل MacOS Big Sur. ایده این بود که نحوه رفتار این سیستم ها را هنگامی که وظایف با اولویت های مختلف (QoS) را روی آنها می ریزید ، آزمایش کنید. به طور پیش فرض ، macOS قرار است به تنهایی درباره اهمیت یک کار تصمیم بگیرد ، اما توسعه دهندگان همچنین می توانند از چهار سطح QoS مشخص به نام پس زمینه (کمترین) ، ابزار ، userInitiated و userInteractive (بالاترین) استفاده کنند.

  Oakley از برنامه Cormorant خود که یک ابزار کمپرسور-فشار دهنده است و به شما اجازه می دهد سطح QoS را تنظیم کنید ، برای فشرده سازی یک فایل آزمایشی 10 گیگابایتی استفاده کرد. آنچه او دریافت این است که در Mac x86 و بدون برنامه های دیگر ، وظیفه فشرده سازی در تمام هسته ها برنامه ریزی می شود ، بنابراین بدون توجه به تنظیمات QoS ، در کمترین زمان ممکن انجام می شود. هنگام اجرای دو کار فشرده سازی ، یکی با سطح اولویت بالا و دیگری با سطح پایین ، اولین کار در زمان طبیعی انجام می شود در حالی که تکمیل دیگری چندین بار بیشتر طول می کشد.

  https://techbord.com Mac های M1 اپل

خبرهای دیگر از سخت افزار