خبر

 • تک بورد - M1 در همه جا: اپل سرعت انتقال تراشه را تسریع می کند

  M1 در همه جا: اپل سرعت انتقال تراشه را تسریع می کند
  2 روز و 11 ساعت قبل

  بسیار پیش بینی شده: مخفی نگه داشتن این روزها در صنعت فناوری سخت است. فقط از اپل س askال کنید. پس از سالها "آن آینده را ندیدم" (یا حداقل امید "یک چیز دیگر ...") ، برای اپل بسیار نادر است که بتواند یک غافلگیری واقعی را در رویدادهای بزرگ راه اندازی خود ، به ویژه در سمت محصول.

  رویداد Spring Spring Loated دیروز از این قاعده مستثنی نبود ، با شروع یک iPad Pro جدید ، مکان یاب های AirTags ، سرویس Podcast و iMac های پیچیده جدید ، که پیش بینی می شود. اما اگرچه ممکن است هیچ گونه شگفتی جدی برای محصول وجود نداشته باشد ، اما در مورد جهت و سرعت انتقال فنی آن به دستگاههای مجهز به بازو ، کمی عدم اطمینان وجود داشت.

  این س questionsالات کاملاً متوقف شدند ، با اعلامیه های جدید iMac و iPad Pro و قرار دادن تراشه M1 که خود طراحی کرده این شرکت در هر دو محصول است.

  اکنون مشخص شده است که اپل تنها متعهد به ساخت M1 و بازوی بعدی آن نیست. پردازنده های مجهز به هسته اصلی همه دستگاه های محاسباتی اصلی آن ، اما سرعت آن حتی بیشتر از آن است که در ابتدا برای دستیابی به آن تغییر پیش بینی می شد.

  در حقیقت ، اگر تعجب از این رویداد وجود داشت ، درجه تأکید اپل بر M1 - بدون شک ستاره نمایش بود (البته به استثنای چرخش مهمان تیم کوک به عنوان یک فوق العاده سارق سرقت M1 - تماشای زیر). اپل به وضوح نقش مهمی را که M1 کارآمد در ایجاد طراحی بسیار نازک iMac و همچنین عملکردهای اضافی عملکردی که برای iMac و iPad Pro به ارمغان می آورد ، برجسته کرد.

  در این روند ، این شرکت هوشمندانه موفق شد چندین پیام مهم را به مخاطبان مختلف برساند. ابتدا ، برای مصرف کنندگان ، آنها روشن ساختند که باید همه و همه خریدهای آینده دستگاه های رایانه ای اپل توسط M1 یا جانشینان آن تأمین شود.

  به یک معنا ، اپل در حال توسعه نام تجاری CPU است. آنها آنقدر موفقیت اولیه و پاسخ مثبت خوبی نسبت به اولین M1 Mac ها داشته اند که از این مزیت استفاده می کنند و صدای پیام های خروجی خود را زیاد می کنند. در واقع ، با توجه به اینکه آنها تصمیم گرفتند iPad Pro را از پردازنده سری A به سری M تبدیل کنند و سپس از دستاوردهای عظیم عملکردی که در اثر آن اتفاق افتاده است ، تبلیغ کنند ، حتی ممکن است سوالاتی درباره iPad های دیگر که فاقد آن هستند نیز مطرح شود. M1 (و حتی ممکن است درخواست هایی برای آیفون مجهز به M1 مشاهده کنیم؟ تعجب نخواهم کرد ...)

  به یک معنا ، اپل در حال توسعه مارک پردازنده است.

  دوم ، به توسعه دهندگان ، تأکید M1 به منزله شلیک به کمان است که اگر تلاش خود را برای برنامه های بازو بومی جدی نگرفته اند ، بهتر است این کار را سریع انجام دهند. بله ، بسیاری از بزرگترین توسعه دهندگان در مورد پشتیبانی خود از M1 ابراز علاقه کرده اند ، اما برای موفقیت موفقیت آمیز در انتقال عمده ، اپل مجبور است دم طولانی از توسعه دهندگان کوچکتر را بازی کند که نقشی فوق العاده مهم (اما اغلب نادیده گرفته شده) در هر اکوسیستم را تشکیل می دهند . حدس من این است که طی این روزهای اخیر یا در مورد این که چگونه می توانند تلاش های بومی M1 خود را تسریع کنند ، مکالمات زیادی در مورد این سازمان های کوچکتر انجام شده است.

  سرانجام ، اپل به سمت صنعت فناوری به طور گسترده ای پیش رفت با پیام خود در مورد حساسیت سیلیکون سفارشی. بسیاری از شرکت های فناوری به دنبال اپل به منظور داشتن احساس جهت گیری هستند - برخی واضح تر از دیگران است - و این واقعیت که این شرکت از تراشه های سفارشی خود به عنوان پایه استفاده می کند در داستانی که پیرامون این محصولات جدید تعریف کرده اند ، گویای اولویت هایی است که اکنون اپل دارد. در این فرآیند ، آنها یک دستکش نیز گذاشتند و دیگران را به چالش کشیدند تا آنچه را که توانسته اند با M1 بسازند (و همچنین سایر تلاش های سیلیکونی سفارشی آنها) مطابقت دهند.

  البته جذابیت جدیدترین محصولات اپل همه فن آوری نبود - اگرچه صفحه نمایش مایع رتینا XDR در آیپد پرو جدید مطمئناً چشمگیر به نظر می رسد و کالیبراسیون اتوماتیک تلویزیون 4K جدید اپل بسیار نرم است. برای مواد مخدر تئاتر خانگی. هنوز هم ، این نکته در مورد رنگ وجود داشت.

  (اپل) نیز یک دستکش دراز کرد ، دیگران را به چالش کشید تا سعی کنند آنچه را که توانسته اند با M1 بسازند

  As بعضاً احمقانه یا غیرمهم است ، افزودن رنگ های جدید به رایانه ، درجه ای از شخصی سازی را به وجود می آورد که به نظر برخی از افراد - به ویژه خریداران جوان که اغلب به سمت محصولات اپل جذب می شوند - فوق العاده مهم است. البته ، این برای طرفداران قدیمی اپل که به وضوح iMac های پلاستیکی رنگی و مجهز به CRT را به یاد می آورند نیز کمی نوستالژیک است.

  جالب این است که ، به لطف طراحی جدید بسیار نازک و نرم این جدید iMacs ، رنگ دوباره کاملاً تازه و تازه احساس می شود. دو سال دیگر از من سال کنید و من ممکن است احساس مشابهی نداشته باشم ، اما بسیاری از محصولات فن آوری به وضوح تسلیم هوی و هوس روند مد شده اند - به خصوص که در زندگی ما جای می گیرند. و دقیقاً مانند مد ، مواردی مانند رنگ می آیند و می روند. با این وجود ، در عصری که همه ما می توانستیم کمی بیشتر از رنگ و شادی ساده استفاده کنیم ، iMac های رنگی احساس عجیب و غریبی دارند ، به خصوص با توجه به اینکه اپل در گسترش آن رنگ از طریق تمام وسایل جانبی کار خوبی انجام داده است.

  در نهایت آنچه اپل موفق شد در یک ساعت پرتحرک از مراسم پرتاب بهار خود انجام دهد این است که یک بار دیگر نشان می دهد که آنها هنوز درک شدیدی از مکان مصرف کنندگان متمرکز بر فناوری دارند و هنوز هم می دانند که چگونه یک سخت افزار بسیار نرم و نرم تولید کنند. ادامه راه جعل راه دشواری است ، اما خوب است که ببینیم آنها هنوز هم می دانند که چگونه این کار را انجام دهند.

  باب اودانل بنیانگذار و تحلیلگر ارشد TECHnalysis Research ، LLC یک شرکت مشاور فناوری است که خدمات مشاوره استراتژیک و تحقیقات بازار را به صنعت فناوری و جامعه مالی حرفه ای ارائه می دهد. می توانید او را در Twitterbobodtech دنبال کنید.

خبرهای دیگر از سخت افزار