خبر

 • تک بورد - Kioxia در آستانه انتشار SSD PCIe 5.0 با سرعت 14000 مگابایت بر ثانیه است

  Kioxia در آستانه انتشار SSD PCIe 5.0 با سرعت 14000 مگابایت بر ثانیه است
  29 روز قبل

  چیزی که باید منتظر آن بود: در عصر SSD های فوق سریع و نسبتاً ارزان PCIe 4.0 ، تصور اینکه چرا شما به یک درایو ذخیره سازی سریعتر نیاز دارید ، دشوار است. با این حال ، Kioxia به هر حال این کار را انجام می دهد - این شرکت در آستانه انتشار یک SSD PCIe 5.0 است که می تواند تا 14000 مگابایت در ثانیه سرعت را ارائه دهد ، که کار کوچکی نیست.

  تنها چند ماه پیش ، Seagate با سرعت بیش از 7000 مگابایت بر ثانیه به PCIe 4.0 SSD club Samsung و Sabrent پیوست. Corsair آخرین کسی بود که در این ماه با MP600 Pro به این مهمانی ملحق شد ، که با پخش کننده حرارتی عظیم جبران می شود.

  سال گذشته ، Kioxia وعده داد که اولین کسی است که با یک دستگاه جدید یک قدم جلوتر می رود. نسل SSD های ساخته شده برای سن PCIe 5.0. این ماه ، این شرکت در اجلاس سران بازار فلش چین (CFMS) 2021 ارائه کرد ، جایی که در آن آنچه در آزمایشگاه های شرکت ژاپنی در ماه های آینده ارائه می شود را توضیح داد.

  Kioxia \ ' جدیدترین نوآوری BiCS Flash است ، فناوری لایه بندی سه بعدی NAND که با همکاری Western Digital ساخته شده است و در پنج سال گذشته در هر دو شرکت ذخیره سازی حالت جامد مورد استفاده قرار گرفته است. نسل بعدی فناوری BiCS ، 162 لایه را روی قالب 40 درصد کوچکتر از نسل قبلی 112 لایه BiCS قرار می دهد. سلول های NAND را می توان تا 2.4 بار سریعتر از قبل برنامه ریزی کرد و به طور متوسط ​​66 درصد سرعت نوشتن سریعتر است.

   https://techbord.com Kioxia نزدیک به انتشار یک SSD PCIe 5.0 است که می تواند به 14000 مگابایت بر ثانیه برسد

  شرکت می گوید جمع کردن لایه های NAND عملی نیست ، بنابراین در حال حاضر برای بهبود تراکم و عملکرد حافظه فلش ، دو چیز را آزمایش کنید. اولین مورد استفاده از پیکربندی 5 بیتی در سلول (PLC) است ، اما انجام این کار پیچیدگی را برای عملیات خواندن و نوشتن افزایش می دهد. در حالی که این باعث افزایش تراکم می شود ، این کار را به قیمت استقامت و عملکرد انجام می دهد. مورد دوم این است که لایه ها را با استفاده از ساختار CMOS Under Array (CUA) یا حتی یک CMOS Bonded Array (CBA) بسته بندی کنید. مشکلات استفاده از رابط PCIe 5.0 ، از یکپارچگی سیگنال گرفته تا ایجاد یک کنترلر SSD 16 کاناله که در نسل پنجم SSD های CM6 و CD7 به نمایش در می آید. این نمونه ها بعداً در اواخر سال جاری برای نمونه گیری در اختیار مشتریان سازمانی قرار می گیرد و سال آینده به فروش می رسد. آنها با ظرفیت های بین 1.6 تا 30 ترابایت در دسترس خواهند بود ، و میزان استقامت آنها بین یک تا سه بار درایو در روز (DWPD) است.

   https://techbord.com Kioxia نزدیک به انتشار SSD PCIe 5.0 است که می تواند به 14000 مگابایت بر ثانیه برسد

  با این حال ، هیجان انگیزترین جنبه این درایوهای جدید مربوط به کارایی. Kioxia می گوید نمونه اولیه SSD های نسل پنجم آن تا 14000 مگابایت بر ثانیه برای خواندن متوالی و حداکثر 7000 مگابایت بر ثانیه برای نوشتن متوالی قابلیت دارند. یک کنترلر جدید از 32 گیگابیت بر ثانیه در هر خطی که PCIe 5.0 در رابط x4 ارائه می دهد ، استفاده می کند.

  در مقایسه با SSD نسل چهارم PCIe 4.0 CM6 Kioxia ، سرعت خواندن متوالی دو برابر شده و سرعت نوشتن متوالی نیز دو برابر شده است. 67 درصد افزایش داشته است. به نظر می رسد نمونه اولیه درایو در عملکرد تصادفی بسیار عالی است ، با 2.5 میلیون IOPS در خواندن تصادفی ، 290.000 IOPS به صورت تصادفی و 750.000 IOPS در سناریوی مختلط با 70 درصد خواندن و 30 درصد نوشتن. اینها نیز پیشرفت های گسترده ای نسبت به SSD نسل قبلی CM6 هستند.

  https://techbord.com Kioxia نزدیک است برای انتشار SSD PCIe 5.0 با سرعت 14000 مگابایت بر ثانیه

  برای روشن شدن ، Kioxia فکر نمی کند درایوهای PCIe 5.0 به زودی جایگزین درایوهای PCIe 4.0 شوند. در عوض ، آنها با فناوری قدیمی تر هم در مرکز داده و هم در دستگاه های مصرف کننده در سالهای آینده همزیستی خواهند داشت.

  در هنگام نوشتن ، درایوهای PCIe 4.0 سریعتر از نیاز اکثر مردم هستند. با این وجود ، با وجود فناوری های نرم افزاری مانند DirectStorage در راه ، تصور این امر آسان است که وقتی توسعه دهندگان شروع به پیاده سازی آن در بازی های خود می کنند ، بیشتر مشتاق خواهیم شد.

خبرهای دیگر از سخت افزار