خبر

 • تک بورد - HDD های جدید 20 ترابایتی WD 9 بشقاب چرخان را با حافظه UFS iNAND ترکیب می کنند

  HDD های جدید 20 ترابایتی WD 9 بشقاب چرخان را با حافظه UFS iNAND ترکیب می کنند
  17 روز و 17 ساعت قبل

  WD می گوید با اعلام معماری جدید ذخیره سازی با فلاش به نام OptiNAND ، هارد دیسک را دوباره تصور کرده است. این شرکت در حال راه اندازی فناوری جدید در HDD های 20 ترابایتی مبتنی بر CMR مبتنی بر شرکت است که داده ها را در 9 بشقاب ذخیره می کند و ظرفیت ذخیره سازی تا 2.2 ترابایت را در هر بشقاب فراهم می کند. در حال حاضر ، درایوها با مشتریان منتخب نمونه گیری می شوند و قیمت آن همچنان TBD است.

  WD با معماری ذخیره سازی HDD جدید که ترکیبی از دیسک های چرخان سنتی با فناوری OptiNAND است ، از ظرفیت ، عملکرد و قابلیت اطمینان بیشتر خود خبر می دهد. این درایو یک درایو iNAND UFS جاسازی شده به آن اضافه می کند که در کنار سیستم عامل اختصاصی و بهبود SoC ، نیازهای ذخیره سازی مشتریان شرکت را برطرف می کند.

  این ایده شبیه به درایوهای ترکیبی موجود حالت جامد (یا SSHD) به نظر می رسد. ، که از حافظه کوچکتر و سریعتر برای ذخیره کوتاه مدت برای افزایش سرعت و استفاده از صفحات چرخان برای ذخیره دائمی استفاده می کند. با این حال ، WD می گوید OptiNAND از نظر اجرا متفاوت است زیرا از حافظه UFS برای ذخیره فراداده های درایو به جای داده های کاربر استفاده می کند.

  این شرکت ظرفیت iNAND پردازنده خود را مشخص نکرد ، اما توضیح داد که از حافظه استفاده می شود. برای ذخیره فراداده های تکرار شونده (RRO) ، که می تواند به چندین گیگابایت برسد و معمولاً وقتی در مورد HDD های قدیمی صحبت می شود ، فضای دیسک را اشغال می کند. این تکنیک جدیدتر امکان ظرفیت بیشتر و دسترسی سریعتر به داده های ذخیره شده روی دیسک را فراهم می کند.

  https://techbord.com WD HDD های جدید 20 ترابایتی 9 بشقاب چرخان را با حافظه UFS iNAND

  ترکیب می کنند OptiNAND همچنین گزینه های نوشتن را در قسمت iNAND درایو ضبط می کند تا تداخل مسیر مجاور (ATI) را کاهش دهد و تعداد بیشتری فلاش کش را بنویسد ، اگرچه WD هیچ گونه آمار IOPS برای اثبات ادعاهای خود نشان نداد. همچنین ، در صورت قطع برق اضطراری ، شرکت می گوید که این درایوها می توانند 50 برابر اطلاعات بیشتر را در حافظه UFS غیر فرار خود ذخیره کرده و قابلیت اطمینان بیشتری داشته باشند.

  WD در حال نمونه برداری با ظرفیت 20 ترابایت OptiNAND است. ePMR با مشتریان منتخب کار می کند و قصد دارد قیمت ها و در دسترس بودن عمومی را در اواخر امسال اعلام کند. همچنین فناوری OptiNAND را در محصولات ذخیره سازی بیشتری ارائه می دهد و انتظار می رود مدل هیولایی 50TB ePMR در نیمه دوم این دهه وارد شود.

خبرهای دیگر از سخت افزار