خبر

 • تک بورد - Google در حال ساخت سیلیکون سفارشی برای کدگذاری ویدیوی YouTube است

  Google در حال ساخت سیلیکون سفارشی برای کدگذاری ویدیوی YouTube است
  17 روز و 7 ساعت قبل

  ما در YouTube خیلی ویدیو مصرف می کنیم اما به ندرت متوقف می شویم که به جادویی که در پشت صحنه اتفاق می افتد ، تماشای فیلم و پخش مستقیم از طریق دستگاه های مختلف برای ما آسان کند. طی شش سال گذشته ، Google درگیر بهبود روند گرفتن یک فیلم بارگذاری شده در YouTube و تبدیل آن به 10 تا 15 تغییر با فرمت های مختلف با وضوح و فشرده سازی بوده است.

  ماه گذشته ، گوگل گفت که "در تلاش برای" افزایش عملکرد و کارایی "اکنون که قانون مور دیگر پیشرفت های سریعی را برای همه فراهم نمی کند ، سیلیکون سفارشی را" دو برابر "می کند." برای این منظور ، شرکت استخدام کرد رئیس سابق اینتل ، گروه توسعه دهنده Core & Client ، Uri Frank برای هدایت تیم طراحی تراشه سرور در اسرائیل.

  Uri 25 سال تجربه در زمینه طراحی و پردازش پردازنده سفارشی را به ارمغان می آورد ، که ثابت خواهد شد در تعدادی پروژه های Google ، از جمله SoC سفارشی برای تلفن های هوشمند Pixel خود. این شرکت اظهار داشت که علاقه مند به ادغام عمیق تری بین پردازنده مرکزی ، شبکه ، ذخیره سازی ، حافظه و شتاب دهنده های مختلف برای کدگذاری ویدیو ، یادگیری ماشین ، رمزگذاری ، فشرده سازی ، خلاصه سازی داده های امن و ارتباط از راه دور است.

  هدف نهایی دستیابی به عملکرد بالاتر در بارهای مختلف با مصرف برق کمتر و هزینه کل مالکیت کمتر است ، چیزی که حتی در دستگاه مرکز داده حتی بیشتر از یک دستگاه مصرف کننده مشهود است. به عنوان مثال ، Google در سال 2018 استخدام واحدهای برنامه نویسی ویدئویی "Argos" (VCU) را برای تسریع در کدگذاری ویدیو فیلم های بارگذاری شده در YouTube آغاز کرد و ما اکنون اطلاعات بیشتری در مورد این سیستم های جدید داریم.

  https://techbord.com Google در حال ساخت سیلیکون سفارشی برای کدگذاری ویدیوی YouTube است یک نسل دوم VPU Argos با پشتیبانی از کدک AV1 که در مقایسه با VP9 با افت کیفیت نامحسوس تا 30 درصد فشرده سازی بیشتر را ارائه می دهد ، در حال کار است. AV1 برای رمزگذاری به قدرت رایانه ای بیشتری احتیاج دارد (و همچنین رمزگشایی برای پخش) ، اما از چندین شرکت از جمله آمازون ، نتفلیکس ، مایکروسافت ، موزیلا ، کوالکام ، مدیاتک و حتی اپل پشتیبانی می کند - که نسبتاً کند هستند پذیرش کدک و فقط اخیراً پشتیبانی از VP9 در macOS Big Sur 11.3 اضافه شده است.

  گوگل امیدوار است که با ارائه رمزگذاری بیشتر AV1 در YouTube ، تولیدکنندگان سخت افزار را تشویق می کند رمزگشایی با سرعت سخت افزاری را در تراشه های جدید گنجانند ، به طور بالقوه مرغ و مشکل تخم مرغ در مورد این کدک.

خبرهای دیگر از سخت افزار