خبر

 • تک بورد - Cortex-A78C Arm یک هسته پردازنده قدرتمند جدید برای لپ تاپ است

  Cortex-A78C Arm یک هسته پردازنده قدرتمند جدید برای لپ تاپ است
  5 روز و 13 ساعت قبل

  چیزی که باید منتظر آن بود: Arm به تازگی هسته پردازنده جدیدی را با نام Cortex-A78C معرفی کرده است. این یک نسخه تجدید نظر در پردازنده تلفن همراه Cortex-A78 است ، اما ویژگی های مورد نیاز لپ تاپ های داخلی را دو برابر می کند. حافظه پنهان بیشتری دارد ، می تواند با سرعت کلاک بالاتر کار کند و می توان آن را پیکربندی کرد تا حداکثر هشت هسته "بزرگ" استفاده کند - اولین مورد برای Arm.

  حدود چهار سال پیش ، مایکروسافت اعلام کرد که برای ارائه تجربه کامل ویندوز 10 به پردازنده های تلفن همراه مبتنی بر Arm ، با کوالکام همکاری می کنند. از آن زمان کمی سواری سنگین بوده است: سرانجام ، دستگاه های Windows-on-Arm شروع به ظهور کردند و اگرچه آنها قول عمر باتری باور نکردنی را تأیید کردند ، اما برای توجیه عملکرد ضعیف خود بسیار گران بودند.

  اکنون ، Arm فکر می کند آنها می توانند با طراحی هسته های ویژه برنامه های Windows-on-Arm مشکل را حل کنند.

  Cortex-A78C یک هسته استاندارد "بزرگ" است ، به این معنی که برای فشرده و سازگار طراحی شده است بارهای کاری تاکنون هسته های بزرگ فقط در پیکربندی های چهار هسته ای در دسترس بوده اند و معمولاً همراه با چهار هسته دیگر با کارایی پایین با کارایی "کم" مورد استفاده قرار می گیرند. این برای تلفن ها به اندازه کافی مناسب است ، اما برای لپ تاپ ها ، پیکربندی های بزرگ شش هسته ای و هشت هسته ای امکان پذیر است.

خبرهای دیگر از سخت افزار