خبر

 • تک بورد - Corsair: حافظه DDR5 با حرکت VRM ها به ماژول نیاز به خنک کننده بیشتری دارد

  Corsair: حافظه DDR5 با حرکت VRM ها به ماژول نیاز به خنک کننده بیشتری دارد
  12 روز و 7 ساعت قبل

  ماژولهای DDR5 سریعتر و حافظه بیشتری نسبت به DDR4 دارند. این تا حدی به دلیل تغییر IC های مدیریت توان و ماژول های تنظیم ولتاژ از مادربرد به خود ماژول است ، بنابراین تعداد منابع حرارتی افزایش می یابد و گرمای بیشتری تولید می کند.

  بسیاری معتقدند که DDR4 و ماژول های قدیمی گرمای کافی را برای توجیه استفاده از هیت سینک تولید نمی کنند ، اما به نظر می رسد به دلیل برخی تغییرات ذاتی حافظه DDR5 ، به راه حل های مناسب خنک کننده نیاز باشد. یکی از این تفاوتها حرکت IC های مدیریت توان (PMIC) و ماژولهای تنظیم ولتاژ (VRM) به ماژول است که در مقایسه با مدلهای قبلی خود گرمای بیشتری تولید می کند. آنها تنظیم ولتاژ را از خود مادربرد خارج کرده اند و اکنون روی [ماژول] است ، بنابراین شما واقعاً می توانید گرمای بیشتری را پمپ کنید. " در مورد Corsair ، آنها از فناوری DHX خود استفاده می کنند ، که از باله ها برای دفع گرما از قسمت بیرونی تراشه ها و مجموعه ای دیگر از باله ها برای خنک کردن قسمت داخلی استفاده می کند. این فناوری برای اولین بار در ماژول های Dominator DDR1 مورد استفاده قرار گرفت و از آن زمان تاکنون در سایر ماژول های سری Dominator استفاده می شود.

  همچنین بخوانید: آناتومی RAM

  اکنون ماژول های DDR5 شامل PMIC و VRM روی PCB ، اینها باید خنک شوند. Corsair احتمالاً با ارتقاء راه حل DHX از آنها مراقبت می کند ، اما سایر تولیدکنندگان نیز باید راه حل های خود را برای برآوردن نیازهای جدید خنک کننده تطبیق دهند.

  حافظه DDR5 در حال حاضر در بازار موجود است ، اما " عدم وجود سیستم عامل هایی که از آن پشتیبانی می کنند. انتظار می رود که اواخر امسال با عرضه پردازنده های Intel Alder Lake معروف به نسل دوازدهم Core پردازنده تغییر کند. سرعت 12،600MT/s و حداکثر 128 گیگابایت در هر ماژول در حالی که حداکثر تا 1.6 ولت کار می کند.

خبرهای دیگر از سخت افزار