خبر

 • تک بورد - Arm از

  Arm از "Arm v9 " ، نسل بعدی معماری پردازنده خود خبر می دهد
  13 روز و 5 ساعت قبل

  Arm ممکن است همانند دسکتاپ مصرف کننده اینتل یا AMD نداشته باشد ، اما وقتی صحبت از تلفن های هوشمند ، سرورها و حتی MacBook های جدیدتر می شود ، ساختار پردازنده این شرکت اساساً بی نظیر است. با وجود همه گیر بودن ، از زمان v8 ، که در اکتبر 2011 منتشر شد ، معماری Arm هیچ گونه ارتقا massive عظیم و نسلی را مشاهده نکرده است.

  گرچه این مورد تغییر می کند. این شرکت نیمه هادی رسماً Arm v9 را رونمایی کرده و خبر از دوران جدیدی از معماری پردازنده می دهد که می خواهد تقاضای محاسباتی رو به رشد را در زمینه های امنیت داده و هوش مصنوعی تأمین کند.

  با تمرکز بر روی مورد دوم ، مدیر عامل شرکت Arm Simon Simon Segars Arm v9 می گوید "جواب" آینده ای است که توسط AI تعریف خواهد شد. "Segars برای مقابله با این اجتناب ناپذیری ، ادعا می کند که شرکت وی نیاز به پی ریزی" محاسبه پیشرو "دارد. قابلیت ها.

  دقیقاً چگونه؟ برنامه افزودنی بردار مقیاس پذیر (SVE). برای کسانی که نمی دانند ، SVE فناوری در قلب سریعترین ابر رایانه جهان ، Fugaku است. Arm با خالق خود ، فوجیتسو ، همکاری کرده است تا SVE2 را برای Arm v9 توسعه دهد. از نظر تئوری ، SVE2 باید قابلیت یادگیری ماشین نسل بعدی و قابلیت پردازش سیگنال دیجیتال را داشته باشد.

  https://techbord.com Arm از

  خبر داد در مورد چگونگی مقابله v9 با امنیت ، شما فقط باید به معماری محرمانه محرمانه (CCA) Arm نگاه کنید . این شرکت عملکرد CCA را به شرح زیر توصیف می کند:

  محاسبات محرمانه با انجام محاسبات در یک محیط امن مبتنی بر سخت افزار ، از کد و داده در هنگام استفاده ، حتی از نرم افزارهای ممتاز ، از کد و داده محافظت می کند. .

  از طریق CCA ، و چیزی به نام "" پویایی ایجاد شده قلمروها "،" Arm v9 قادر به محافظت از اطلاعات حساس در برابر چشم کنجکاو در حالی که به طور فعال استفاده می شود ، "در حالت استراحت ، "یا اینکه به مکان دیگری منتقل شوید.

  آخرین ، اما مطمئناً مهم نیست ، Arm v9 برای افزایش عملکرد CPU بیش از 30 درصد تلاش می کند. Arm انتظار دارد که این پیشرفت ها نسبت به "دو نسل بعدی" پردازنده های تلفن همراه و سرور نهایی شود.

  Arm امیدوار است که همه این نسخه های به روز شده نسل ، معماری آن را در مسیر پردازش 100٪ از محصولات قرار دهد. داده های مشترک جهان "حداقل در برخی ظرفیت ها - خواه در " نقطه انتهایی "یا جایی در ابر باشد.

خبرهای دیگر از سخت افزار