خبر

 • تک بورد - AMD CPU ها و پردازنده های گرافیکی سطح بالا را برای بازارهای دسکتاپ و نوت بوک در اولویت قرار می دهد

  AMD CPU ها و پردازنده های گرافیکی سطح بالا را برای بازارهای دسکتاپ و نوت بوک در اولویت قرار می دهد
  6 روز و 5 ساعت قبل

  CPU های سرور محرک اصلی رشد درآمد AMD هستند ، اما این شرکت می گوید هنوز به گیمرها اهمیت می دهد و تمام تلاش خود را برای بهبود دسترسی به قطعات CPU و GPU رده بالای خود برای رایانه های رومیزی و لپ تاپ انجام خواهد داد. به غیر از این ، این شرکت با توجه به علاقه چندین مشتری ، در حال بررسی طرح های سفارشی سیلیکون مبتنی بر بازو است.

  اخیراً ، راس سیمور ، دویچه بانک ، از مدیر مالی AMD Devinder Kumar در مورد طیف وسیعی از موضوعات مربوط به عملکرد مالی شرکت در سال گذشته پرسید.

  یک از نکات جالبی که در جریان بحث آشکار شد این است که رشد چشمگیر درآمد 60 درصدی AMD در هر سال نسبت به سال گذشته عمدتا به دلیل مسائل جاری در زمینه عرضه با بسترهای تراشه ای است که توانایی شرکت در تولید پردازنده های بیشتر ، GPU ها را محدود می کند. و APU های کنسول.

  این مسئله می تواند مربوط به این واقعیت باشد که TSMC در حال حاضر تا آنجا که می تواند ویفر دارد ، و افزایش ظرفیت یک روند کند و چند ساله است. کومار در بیان زمان بهبود شرایط تردید داشت ، اما با ابراز خوش بینی به آینده 2022 ، عرضه از این لحظه بهتر خواهد بود.

   https://techbord.com AMD CPU ها و GPU های سطح بالا را برای بازارهای دسکتاپ و نوت بوک در اولویت قرار می دهد

  با در نظر گرفتن این موضوع ، مسئله نحوه توزیع محدودیت ظرفیت تولید در دسته بندی محصولات و افزایش حداکثر درآمد. AMD مناطق با رشد بالا مانند سرور و پردازنده های رومیزی سطح بالا را در اولویت قرار داده است و این استراتژی تا کنون به خوبی کار کرده است. ماه گذشته ، این شرکت توانست 22.5 درصد از سهم بازار CPU x86 را به خود اختصاص دهد که بیشتر به لطف این دو دسته محصول است.

  کومار می گوید AMD در این مسیر ادامه خواهد داد ، اما نه تا حد مازاد. فهرست. او نمی گوید ، اما منطقی تر است که شرکت پردازنده های Ryzen و Epyc را که حاشیه سود بالاتری دارند ، در اولویت قرار دهد. در عین حال ، این شرکت 600 میلیون دلار بودجه سه ماهه برای تحقیق و توسعه در فضای سرور اختصاص می دهد. هنوز در کاهش زمان سربازی کار می کند که در حال حاضر 20 هفته برای Epyc در مقابل 1-2 هفته برای Xeon اینتل است.

  وقتی از طرف معادله GPU پرسیده شد ، کومار اشاره کرد کارت های گرافیکی سری Radeon 6000 که سال گذشته منتشر شد نیز در افزایش درآمد موثر بوده است. با این حال ، او این پیشنهاد را که AMD به هر نحوی ماینرها را بر گیمرها در اولویت قرار می دهد ، به شدت رد کرد.

  https://techbord. com AMD اولویت پردازنده ها و پردازنده های گرافیکی را برای بازارهای دسکتاپ و نوت بوک در اولویت قرار می دهد

  در پایان مصاحبه ، کومار توضیح داد که AMD " اولویت بازی های تجاری ، مشتریان برتر کار با فروشندگان رایانه ما را دارد " برای محصولات با کیفیت بالاتر که ASP های بهتری را سفارش می دهند. "این بدان معناست که شرکت به خوبی از این موضوع آگاه است و حل آن به نتیجه نهایی آن کمک زیادی می کند. در عین حال ، CPU های رده پایین Ryzen 5000 و کارت های گرافیک Radeon 6000 ممکن است برای مدتی کمبود داشته باشند.

  نکته دیگری که قابل ذکر است این است که AMD آماده همکاری با Arm برای ایجاد سیلیکون سفارشی برای در صورت نیاز ، مرکز داده و بازارهای رایانه شخصی مصرف کننده. شایعه شده است که AMD بر روی تراشه رقیب مبتنی بر Arm برای M1 اپل نیز کار می کند ، اما تا کنون به نظر می رسد این یک راز محرمانه است. آنچه ما به طور قطع می دانیم این است که شرکای AMD از این شرکت در مورد طراحی طرح های مبتنی بر بازو سوال کرده اند. کومار می گوید "ما آماده هستیم که این کار را انجام دهیم حتی اگر x86 نباشد ، اگرچه ما معتقدیم x86 یک قدرت غالب در آن منطقه است. "

خبرهای دیگر از سخت افزار