خبر

 • تک بورد - AMD کاملاً برخلاف انویدیا و اینتل از یک پردازنده گرافیکی تراشه بهره می برد

  AMD کاملاً برخلاف انویدیا و اینتل از یک پردازنده گرافیکی تراشه بهره می برد
  چند ثانیه قبل

  چیزی که باید منتظر آن بود: AMD اولین حق ثبت اختراع خود را در زمینه طراحی GPU تراشه منتشر کرده است. به طور معمول AMD ، آنها سعی می کنند قایق را تکان ندهند. پردازنده های گرافیکی Chiplet تازه شروع به ظهور می کنند. اینتل درمورد روند توسعه خود کاملا صریح بوده و به کارگیری تراشه در پردازنده های گرافیکی گسسته نسل اول خود را تأیید کرده است. انویدیا ، گرچه در مورد جزئیات جذاب است ، مقالات تحقیقاتی زیادی را

  Chiplet ها ، همانطور که از نامش پیداست ، تراشه های کوچکتر با پیچیدگی کمتری هستند که به معنای کار با یکدیگر برای پردازنده های قدرتمندتر است. آنها مسلماً آینده اجتناب ناپذیری برای همه م componentsلفه های با کارایی بالا و در بعضی موارد ، حال حاضر موفق هستند. استفاده AMD از تراشه های پردازنده تراشه بسیار درخشان بوده است.

  در حق ثبت اختراع جدید به تاریخ 31 دسامبر ، AMD طرح تراشه هایی را طراحی می کند که مدلی برای تقلید از یک طرح یکپارچه در نزدیکترین زمان ممکن است. مدل فرضی آنها از دو تراشه متصل شده توسط یک اینترپوزر غیرفعال با سرعت بالا به نام crosslink استفاده می کند.

  یک اتصال crosslink بین حافظه نهان L2 و حافظه نهان L3 در سلسله مراتب حافظه قرار دارد. همه چیز در زیر آن ، مانند هسته ها و حافظه نهان L1 و حافظه نهان L2 ، از جدایی خود از تراشه دیگر آگاه هستند. همه موارد بالا ، از جمله حافظه پنهان L3 و حافظه GDDR ، بین تراشه ها به اشتراک گذاشته می شوند.

  https://techbord.com AMD کاملاً بر خلاف انویدیا و اینتل ، از یک پردازنده گرافیکی تراشه ای اختراع می کند /p p این طرح به دلیل معمولی بودن سودمند است. AMD ادعا می کند که واحدهای محاسباتی تقریباً به همان سرعتی که می توانند به حافظه پنهان سطح پایین محلی دسترسی داشته باشند ، به حافظه پنهان سطح پایین در سایر تراشه ها دسترسی پیدا کنند. در صورت اثبات صحت ، نرم افزار نیازی به به روزرسانی نخواهد داشت. /p p در مورد طرح های اینتل و انویدیا نمی توان همین حرف را زد. اینتل قصد دارد از دو فناوری جدید ، EMIB (پل اتصال چند منظوره تعبیه شده) و Foveros استفاده کند. مورد دوم یک interposer فعال است که از طریق-silicon-vias استفاده می کند ، چیزی که AMD صریحاً بیان می کند از آن استفاده نخواهند کرد. طراحی اینتل به GPU این امکان را می دهد تا یک حافظه پنهان قابل دسترسی به سیستم داشته باشد که از یک حافظه جدید استفاده می کند. /p p Nvidia همه موارد را فاش نکرده است ، اما چند جهت را نشان داده است که ممکن است دنبال کنند. یک مقاله تحقیقاتی از سال 2017 ، یک طرح چهار تراشه و یک معماری آگاه و محلی با آگاهی از NUMA (دسترسی حافظه غیر یکنواخت) را توصیف می کند. این همچنین با حافظه نهان جدید L1.5 ، که به طور انحصاری دسترسی های داده از راه دور را در اختیار دارد و هنگام دسترسی به حافظه محلی از آن عبور می شود ، آزمایش می کند. /p p رویکرد AMD ممکن است کم تخیل به نظر برسد ، اما به نظر عملی نیز می رسد. و اگر تاریخچه چیزی را ثابت کرده باشد ، دوستانه بودن توسعه دهنده یک مزیت بزرگ است. /p p در زیر نمودارهای دیگری از حق ثبت اختراع آورده شده است. /p p img src =

  خبرهای دیگر از سخت افزار