خبر

 • تک بورد - AMD و Valve در حال پیشرفت درایور جدید CPPC لینوکس برای Steam Deck هستند

  AMD و Valve در حال پیشرفت درایور جدید CPPC لینوکس برای Steam Deck هستند
  16 روز و 22 ساعت قبل

  هیچ کس واقعاً نمی داند چه زمانی می توانید با Steam Deck دست به دست شوید ، زیرا تاریخ حمل و نقل به سه ماهه دوم سال 2022 کاهش می یابد. در همین حال ، Valve و AMD در حال تلاش برای کاهش عملکرد بیشتر از Zen 2 SoC هستند در داخل کنسول دستی جدید و همچنین بهبود بهره وری انرژی آن.

  Steam Deck آینده Valve قادر است ویندوز 11 را برای کسانی که آن را می خواهند اجرا کند ، اما اکثر کاربران احتمالاً از SteamOS مبتنی بر Arch Linux مبتنی بر Arch شرکت خود استفاده خواهند کرد. 3.0 ، که از لایه سازگاری Proton برای اجرای بازی هایی که بطور طبیعی در لینوکس اجرا نمی شوند ، استفاده می کند.

  دلیل خوبی برای استفاده از سیستم عامل پیش فرض عملکرد است ، زیرا Valve برای توسعه یک AMD با AMD همکاری می کند. بهبود درایور CPU لینوکس که نه تنها از Steam Deck بلکه از بسیاری از رایانه های شخصی مجهز به CPU و APU های Zen 2 Ryzen سود خواهد برد. با نزدیک شدن به زمان عرضه رسمی ، نتایج این تلاش مشخص می شود و باید اعتبار بیشتری را برای ادعاهای Valve به دست آورد که کنسول دستی آن تقریباً در هر بازی AAA اخیر دارای حداقل 30 فریم بر ثانیه است.

  آخرین به روز رسانی در این زمینه از طریق ارائه ای از سوی ری هوانگ AMD در کنفرانس توسعه دهندگان X.Org (XDC 2021) در اوایل ماه جاری صورت می گیرد. به گفته هوانگ ، درایور جدید AMD P-State برای کنترل مقیاس بهتر فرکانس CPU و تغییر حالت عملکرد در طول بارهای مختلف ، از کنترل های عملکرد پردازنده مشارکتی ACPI (CPPC) استفاده می کند. این جایگزین درایور ACPI CPUFreq موجود می شود ، که در این مرحله قدیمی است و نمی تواند از پلتفرم های پردازنده مدرن AMD ، مانند نیمه سفارشی Zen 2 SoC در پردازنده های Steam Deck یا Zen 3 استفاده کند. و APU برای لپ تاپ و رایانه رومیزی.

  آزمایش اولیه توسط AMD با استفاده از 8 هسته ای Ryzen 7 Pro 5750G APU نشان می دهد که درایور جدید در حال حاضر بهبود عملکرد در هر وات را بین 10 تا 25 درصد یا به عنوان 26.6 درصد با استفاده از Gitsource Benchmark.

  https://techbord.com AMD و Valve در حال پیشرفت در زمینه جدید هستند درایور CPPC لینوکس برای Steam Deck

  این شرکت همچنین توانست Horizon Zero Dawn را با سرعت 60 فریم بر ثانیه در 1080p با مصرف برق بسیار کمتر از آنچه که با استفاده از درایور CPUFreq امکان پذیر بود اجرا کند. هسته های 3800 مگاهرتز در مقایسه ، درایور P-State اجازه می دهد تا هسته های بلا استفاده تا 400 مگاهرتز کاهش یابد.

  AMD در حال حاضر برای بهبود ثبات درایور جدید و وارد کردن آن به هسته رسمی لینوکس کار می کند ، بنابراین ما \ ' باید منتظر ماند و دید که وقتی Steam Deck برای عموم مردم در دسترس قرار می گیرد چگونه می شود. Valve حمل بسته های توسعه دهنده را از هفته گذشته آغاز کرد ، اما افرادی که نسخه تجاری پیش سفارش داده اند ممکن است تا سه ماهه دوم سال 2022 آن را دریافت نکنند.

خبرهای دیگر از سخت افزار