خبر

 • تک بورد - AMD می‌تواند روی پردازنده گرافیکی Navi 3X جداگانه با ۱۶۳۸۴ پردازنده استریم کار کند

  AMD می‌تواند روی پردازنده گرافیکی Navi 3X جداگانه با ۱۶۳۸۴ پردازنده استریم کار کند


  8 روز و 9 ساعت قبل

  شایعه ساز: ما هنوز چند ماه با عرضه مورد انتظار اولین کارت های RDNA 3 AMD فاصله داریم و شایعات پیرامون آنها در حال تشدید هستند. افشاگران اکنون می‌گویند که پردازنده‌های گرافیکی Navi 31 کمتر از آنچه قبلاً انتظار می‌رفت، پردازنده‌های جریانی خواهد داشت، که نشان می‌دهد یک پردازنده گرافیکی کاملاً چرب Navi 3X وجود خواهد داشت که در سال 2023 وارد بازار می‌شود که ممکن است لزوماً یک محصول بازی نباشد.

  انتظار می‌رود که AMD اولین کارت گرافیک سری Radeon RX 7000 را در ماه اکتبر یا نوامبر عرضه کند، اما شایعات متناقضی در مورد مشخصات دقیق کارت جدید وجود دارد.

  اطلاعات رسمی در مورد معماری RDNA 3 نیز محدود است. AMD می‌گوید پردازنده‌های گرافیکی آینده‌اش در مقایسه با نسل فعلی، عملکرد 50 درصدی در هر وات افزایش خواهند داشت، که عمدتاً با انتقال به فناوری پردازش 5 نانومتری TSMC ارائه می‌شود.

  https://techbord.com AMD می تواند روی <b>پردازنده</b> <b>گرافیکی</b> <b>جداگانه</b> <b>Navi</b> 3X با 16384 <b>پردازنده</b> جریانی کار کند

  این شرکت همچنین شایعاتی مبنی بر اینکه سخت افزار RDNA 3 دارای بسته بندی چیپلت پیشرفته، Infinity Cache و یک واحد محاسباتی بازطراحی شده خواهد بود را تایید کرد. پیش از این شایعه شده بود که پردازنده گرافیکی پرچمدار سری RX 7000 (Navi 31) دارای 16384 پردازنده جریانی است که در دو قالب گرافیکی مجتمع (GCD) پخش شده اند. اخیراً، افشاگران داستان متفاوتی را ارسال کرده‌اند - تنها 12288 هسته در یک GCD وجود دارد.

  این می‌تواند یک تغییر در طراحی لحظه آخری یا نشانه‌ای باشد که اطلاعات قدیمی یا نادرست به افشاکنندگان داده شده است. همانطور که گفته شد، Greymon55 می گوید ممکن است هنوز یک GPU جداگانه با 16384 پردازنده جریانی در دست ساخت باشد، اگرچه هنوز مشخص نیست که آیا این یک محصول مصرفی خواهد بود یا یک راه حل گرافیکی ایستگاه کاری (مانند کارت Radeon Pro). p>

  در هر صورت، انتظار می‌رود که این کارت دارای نام Navi 3X باشد و احتمالاً در سال 2023 وارد بازار خواهد شد. اگر کارت بازی نباشد، AMD ممکن است قبلاً تصمیم گرفته باشد که پیکربندی دوگانه GCD را در سخت‌افزار ایستگاه کاری آزمایش کند. در نهایت از آن در محصولات مصرفی Radeon استفاده می شود، احتمالاً به محض RDNA 4 (Navi 4X).


  تگ ها:

  می‌تواند , پردازنده , گرافیکی , navi , جداگانه , ۱۶۳۸۴ , استریم


  v 5
خبرهای دیگر از سخت افزار