خبر

 • تک بورد - AMD شایعه شده است که در حال کار بر روی یک رقیب Apple M1 مستقر در Arm است

  AMD شایعه شده است که در حال کار بر روی یک رقیب Apple M1 مستقر در Arm است
  9 روز و 5 ساعت قبل

  شایعه سازی: اپل با ورود Mac های مجهز به M1 صنعت پردازنده را متزلزل کرده و علی رغم اینکه یک تراشه کم مصرف است ، عملکرد عالی ارائه می دهد. اما آیا یک رقیب دیگر مستقر در Arm می تواند در راه باشد؟ طبق یک شایعه جدید ، AMD رقیب تقریباً آماده است تا نسخه خود از SoC اپل را بلند کند.

  این شایعه از طرف سخت افزار Mauri QHD منتشر شده است (از طریق NotebookCheck). آنها می نویسند که AMD روی دو نسخه از تراشه کار می کند - یکی با RAM یکپارچه و دیگری بدون. ظاهراً نمونه اولیه "تقریباً آماده" است.

  ps https://t.co/cb4gLtO9Oq pic.twitter.com/iaDgG1TUao

  - Mauri QHD (MauriQHD) 2 دسامبر ، 2020

  AMD در گذشته احتمال وجود تراشه مبتنی بر Arm را بررسی کرده است. در سال 2014 ، اخبار منتشر شد مبنی بر اینکه هسته اصلی پردازنده مرکزی 64 بیتی ARMv8 با رمز رمز K12 خود را ایجاد می کند. و در سال 2016 ، K12 Core را معرفی کرد. این پروژه قرار بود توسط جیم کلر ، معمار ارشد پردازنده مرکزی AMD هدایت شود ، اما SoC قفسه بندی شد. در ماه مه سال جاری ، با این وجود ، Leaker Komachi Ensaka یک نقشه راه AMD ایجاد کرد که شامل "K12 FFX " با تاریخ انتشار مبهم بین 2017 - 2022 بود.

   https://techbord.com گفته می شود AMD در حال کار بر روی رقیب Apple M1 مستقر در Arm است

  جالب است که رئیس AMD Lisa Su در CES در 12 ژانویه 2021 می توان انتظار داشت که در مورد تراشه های موبایل Ryzen 5000 مبتنی بر ذن ، با نام رمز Cezanne و همچنین مجموعه سرورهای Epyc "میلان " و احتمالاً GPU های همراه مبتنی بر RDNA 2 ، اطلاعاتی کسب کنیم. ما باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا K12 مورد اشاره قرار می گیرد یا خیر.

  مانند همه شایعات ، این یکی را با کمی نمک مصرف کنید. اما با توجه به سابقه AMD با K12 Core ، و اینکه استقبال خوبی از Mac های M1 به اثبات رسیده است ، ممکن است موارد دیگری بیش از حدس و گمان باشد. با رد کردن AMD از تسلط پردازنده اینتل در آخرین بررسی Steam ، معرفی SoC مبتنی بر Arm برای خود می تواند اقدامی زیرکانه باشد.

خبرهای دیگر از سخت افزار