خبر

 • تک بورد - AMD در Computex 2021: FSR در مقابل DLSS ، Ryzen 5000 APU و Radeon RX 6000M GPU

  AMD در Computex 2021: FSR در مقابل DLSS ، Ryzen 5000 APU و Radeon RX 6000M GPU
  15 روز و 15 ساعت قبل

  چیزی که می توان منتظر آن بود: سخنرانی محاسبه پردازنده AMD به تازگی برگزار شد و ما به لطف یک جلس خلاصه که شامل سه اعلامیه کلیدی است ، تمام جزئیات را در اختیار شما قرار می دهیم: FidelityFX Super Resolution (FSR) ، APU های رومیزی جدید Ryzen 5000 و GPU های Radeon RX 6000M برای لپ تاپ در اینجا نظرات اولیه ما در مورد آنچه که از تیم قرمز می آید آمده است.

  FidelityFX Super Resolution (FSR)

  چیزی که اکنون GPU های Radeon فاقد آن هستند ، یک رقیب واقعی برای DLSS انویدیا است ، اما این ماه با راه اندازی FidelityFX Super در حال تغییر است. وضوح یا FSR. این گزینه طولانی مدت AMD است که سعی در بالا بردن سطح بازی ها از رزولوشن رندر پایین به وضوح خروجی بالاتر دارد و باعث می شود سطح عملکرد بالاتر بدون کاهش چشمگیر در تصاویر - یا در حالت ایده آل با کیفیت بصری یکسان باشد.

  AMD هنوز یک تن از جزئیات را ارائه نمی دهد ، اما ما تاریخ عرضه 22 ژوئن داریم که دقیقاً گوشه ای است. این زمانی است که می بینیم اولین بازی با پشتیبانی FSR وصله می شود.

  https://techbord.com AMD در Computex 2021: FSR در مقابل DLSS ، Ryzen 5000 APU و Radeon RX 6000M GPU

  FSR بخشی از برنامه GPUOpen AMD است و به همین ترتیب قرار است هم روی AMD و هم کار کند. پردازنده های گرافیکی انویدیا ، حتی آنهایی که از DLSS پشتیبانی نمی کنند ، مانند سری GeForce 10. AMD پشتیبانی از پردازنده های گرافیکی سری RX Vega ، RX 500 ، RX 5000 و RX 6000 و همه APU های Ryzen با Radeon Graphics را لیست می کند. آنها پشتیبانی فنی از پردازنده های گرافیکی سایر فروشندگان ارائه نخواهند کرد اما ما می دانیم که FSR حداقل از پاسکال و جدیدتر روی پردازنده های گرافیکی انویدیا کار خواهد کرد.

  AMD در دو حالت عملکرد FSR را تحریک کرد: اولین مورد Godfall است در حال اجرا بر روی RX 6800 XT با استفاده از تنظیمات Epic و ردیابی اشعه با وضوح 4K. بدون FSR ، بازی با 49 FPS در حال اجرا بود. با استفاده از FSR از حالت Ultra Quality ، عملکرد به 78 FPS افزایش یافته و 59٪ افزایش یافته است. این حاشیه با استفاده از حالت Quality به 2X افزایش یافت و در هر دو حالت Balanced و Performance از 2X فراتر رفت.

  AMD به اشتراک نگذاشته است که هر کدام از این حالت ها با چه وضوح تصویری اجرا می شوند ، اما ادعاهای عملکرد قابل توجه است ، و می توانیم ببینیم که طیف وسیعی از گزینه های FSR برای انتخاب وجود دارد. این افزایش عملکرد مطابق با ادعای انویدیا با DLSS 2.0 در آخرین عناوین است ، اما البته این فقط یک بازی است و ما نمی دانیم که چگونه آزمایش شده است.

   https://techbord.com AMD در Computex 2021: FSR در مقابل DLSS ، Ryzen 5000 APUs و Radeon RX 6000M GPU

  دومین تیزر عملکردی که دریافت کردیم در واقع GeForce GTX 1060 انویدیا بود که با تنظیمات 1440p Epic دوباره Godfall را اجرا کرد. FSR در حالت Quality اجرا می شود ، بنابراین یک قدم پایین تر از بالاترین حالت ، نرخ فریم 41٪ بالاتر را ارائه می دهد و بازی را به طور متوسط ​​بالاتر از 30 FPS قرار می دهد. AMD گفت که آنها این نسخه ی نمایشی را انتخاب کرده اند زیرا GTX 1060 محبوب ترین GPU است که امروز در Steam استفاده می شود و البته آنها می خواهند در مورد نحوه کار FSR بر روی این GPU افتخار کنند در حالی که DLSS این کار را نمی کند. این افزایش عملکرد نسبت به آنچه قبلاً در 4K با استفاده از 6800 XT دیده می شد کمتر است ، بنابراین این چیزی است که باید در آینده کشف کرد زیرا این احتمال وجود دارد که FSR نتواند عملکرد مشابه AMD را در Nvidia انجام دهد.

  علامت سوال بزرگ همچنان کیفیت بصری است. ما فقط دو عکس ثابت با عکس های مقایسه ای کنار هم ، بدون مقایسه ویدیویی و مطمئناً هیچ چیز با جزئیات واقعی دیدیم. تصویر اول بسیار خوب به نظر می رسید اما تصویر دوم تفاوت های واضحی را نشان می داد و تصویر FSR آشکارا پایین تر بود ، جزئیات کمتر و تاری بیشتری را نشان می داد.

  این همه اطلاعاتی است که در حال حاضر داریم و ما خواهیم بود مجبوریم برای ارزیابی عمیق کیفیت بصری ، خود به زودی آن را امتحان کنیم. آنچه ما می دانیم دو چیز اضافی است: AMD این را "فناوری ارتقاat فضایی" می نامد ، بدون اشاره به هوش مصنوعی یا ارتقا up زمانی ، اگرچه من عنصر زمانی وجود ندارد كه از اطلاعات چندگانه استفاده كند ، تعجب می كنم. قابها از کیفیت "بهتر از بومی" نیز خبری نیست ، که به احتمال زیاد فقط صحبت از بازاریابی است.

  در مورد پشتیبانی بازی. مانند DLSS ، FSR به یکپارچه سازی براساس هر بازی نیاز دارد. AMD ادعا می کند که 10 استودیو و موتور بازی با تعداد نامشخصی از بازی ها ، FSR را در سال 2021 ادغام می کنند. Godfall یکی از این موارد است و ممکن است همین امروز لیستی از بازی ها را در وب سایت AMD مشاهده کنیم ، اما در حین جبران اطلاعاتی به ما یک لیست داده نشد. به این معنا که AMD در فاصله 18 مایلی از زمان استقرار خود ، مایل ها عقب است که قادر به رشد قابل توجه پشتیبانی DLSS 2.0 است.

  Ryzen 7 5700G و Ryzen 5 5600G

  در مرحله بعدی ما اخبار مربوط به دو APU جدید برای بازار دسک تاپ ، Ryzen 7 5700G و Ryzen 5 5600G قبلاً برای بازار نصب شده اعلام شده بود ، اما اکنون به همان شکل اولیه به بازار DIY می آیند.

  https://techbord.com AMD در Computex 2021: FSR در مقابل DLSS ، Ryzen 5000 APU و Radeon RX 6000M GPU

  < p> Ryzen 7 5700G یک پردازنده 8 هسته ای و 16 رشته ای است که از معماری Zen 3 AMD بهره می برد و با سرعت 4.6 گیگاهرتز با 16 مگابایت حافظه پنهان L3 و 65W TDP. همچنین یک پردازنده گرافیکی Vega با 8 واحد محاسبه با سرعت 2 گیگاهرتز در داخل آن قرار دارد. این همان قالب سزان است که AMD برای Ryzen Mobile 5000 APU مانند Ryzen 9 5900HX استفاده می کند ، بنابراین یک طراحی یکپارچه است نه تراشه ، و نیمی از حافظه پنهان L3 را دارد اما همچنان دارای یک CCX یکپارچه است.

  مکمل این پردازنده مرکزی Ryzen 5 5600G است که یک پردازنده شش هسته ای با سرعت 4.4 گیگاهرتز است ، همچنین دارای 16 مگابایت حافظه پنهان L3 و 7 واحد محاسبه وگا تا 1.9 گیگاهرتز است. گزینه چهار هسته ای Ryzen 3 اعلام شده برای OEM ها به بازار دسک تاپ منتقل نمی شود.

  AMD این پردازنده ها را به عنوان گزینه های کم هزینه Zen 3 برای مدل های فعلی X بدون گرافیک یکپارچه که دارای موقعیت هستند ، قرار می دهد. مدتی است که در بازار هستم. این شرکت اذعان کرد که تقاضای زیادی برای پردازنده های غیر X وجود داشته است و ظاهراً این قطعات قرار است این خلا را پر کنند.

خبرهای دیگر از سخت افزار