خبر

 • تک بورد - AMD در حال از دست دادن سهم بازار پردازنده اینتل است

  AMD در حال از دست دادن سهم بازار پردازنده اینتل است
  16 روز و 14 ساعت قبل

  اینتل همچنان از نظر سهم بازار CPU قاطعانه پیشرو است اما تلاش های AMD با خانواده Ryzen قطعاً اختلاف در سال های اخیر را کاهش داده است. و فقط چند روز به راه اندازی پردازنده های سری Ryzen 5000 زمان باقی مانده است ، AMD آماده است تا در سه ماه تعطیلات و بعد از آن ، زمینه های بیشتری کسب کند.

  AMD هفته گذشته رکورد درآمد 2.80 میلیارد دلاری را گزارش کرد که 56 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد چشمگیری داشته است. با تأیید اینکه AMD در حال خرید سازنده آرایه گیت قابل برنامه ریزی (FPGA) با نام Xilinx با معامله ای به ارزش 35 میلیارد دلار بود ، منابع مالی را لنگر انداخت. AMD در بخش دسکتاپ در مدت زمان نسبتاً کوتاهی پوشش داده شده است.

  https://techbord.com AMD است خرد کردن سهم بازار CPU اینتل

  (توزیع واحدهای پردازش مرکزی رایانه های Intel و AMD x86 (CPU ها) در سراسر جهان از 2012 تا 2020 ، به ترتیب سه ماهه با احترام Statista.)

  طبق آمار توزیع شده توسط Statista ، سهم بازار پردازنده AMD در سه ماهه سوم به 37.3 درصد رسیده است. این بالاترین میزان آن از ابتدای دوره نظرسنجی بوده است ، که از سال 2012 آغاز شده است. با 62.6 درصد ، سهم بازار اینتل کمترین میزان در طول مدت مشابه است.

  بررسی سخت افزار و نرم افزار Steam ، در همین حال ، نشان می دهد که 25.79 درصد از گیمرهای ویندوز از اکتبر CPU از AMD استفاده می کنند در مقایسه با 74.21 درصد که از تراشه اینتل رقیب استفاده می کنند. در طی پنج ماه گذشته (از ماه ژوئن) ، داده های Steam نشان می دهد که آونگ تاکنون کمی در حمایت از AMD در این گروه تغییر کرده است.

خبرهای دیگر از سخت افزار