خبر

 • تک بورد - AMD در حالی که رشد رکورددار است ، سهم بازار پردازنده اینتل را از بین می برد

  AMD در حالی که رشد رکورددار است ، سهم بازار پردازنده اینتل را از بین می برد
  5 روز و 6 ساعت قبل

  بازار کلی CPU با 25 سال گذشته بیشترین میزان حمل و نقل را از سال به سال دیگر تجربه کرده است ، اینتل با کسب برخی از سهم های بازار x86 در فضای دسکتاپ در حالی که مقداری از بخش سرور خود را به AMD و سری CPU Epyc خود از دست داده است.

  اینتل بین یک سنگ و یک مکان سخت گیر افتاده است ، اولین مورد قدرت مسلط Arm در فضای تلفن همراه است و دوم AMD جاه طلبانه ای است که به تدریج پوست زیر دست خود را برای تبدیل شدن به یک رقیب جدی در پردازنده های دسک تاپ و لپ تاپ ، و یک رقیب فزاینده در مرکز داده نیز هست. AMD مجهز به Lisa Su رکورد سه ماهه اول را با تقریباً دو برابر درآمد نسبت به دوره سال گذشته مشاهده کرد.

  بر اساس تجزیه و تحلیل تحقیقی مرکوری ، AMD سریع ترین رشد فروش سرور در بیش از پانزده سال را تجربه کرده است ، با شدت گرفتن تسلط اینتل در سخت افزار محاسبات فوق مقیاس. به طور خاص ، این میزان فروش در پشت فروش قدرتمند CPU Epyc به کمتر از 9 درصد از بازار رسیده است. رئیس تحقیقات مرکوری ، رئیس دانشگاه مک کارون خاطرنشان کرد: این امر سهم عمده ای در افزایش قیمت فروش متوسط ​​پردازنده های AMD داشته است.

  https://techbord.com AMD در حالی که رشد رکورددار سهم بازار CPU سرور اینتل است ، از بین می برد

  این نیز حداقل تا حدی دلیل مرکز داده اینتل را توضیح می دهد. گروه در سه ماه اول سال کمتر از نتایج عالی را ارائه داده است ، در مقایسه با سه ماهه مشابه سال 2020 کاهش 20 درصدی.

  به همین ترتیب ، سه ماهه اول 2021 برای مناطقی مانند مصرف کننده برای AMD چندان موفق نبوده است CPU برای لپ تاپ و دسک تاپ. این شرکت تلاش کرده است تا پاسخگوی تقاضا باشد زیرا این امر به TSMC وابسته است در زمانی که ریخته گری تعداد سفارشات فزاینده ای دارد و امیدوار است که در سال 2022 کمبود م componentلفه ها را برطرف کند. پس گرفتن سهمی از بازار برای اولین بار پس از سه سال از AMD میزان فروش.

  سه ماهه اول سال معمولاً حجم فروش کمتری را نشان می دهد ، اما سه ماهه اول سال 2021 نسبت به سال گذشته 41 درصد افزایش داشته است که بالاترین رقم در بازار پردازنده در 25 سال گذشته است.

  تولیدکنندگان تراشه بزرگترین برنده این داستان هستند ، پیش بینی می شود با وجود کمبود تراشه در صنعت ، درآمد نیمه هادی جهانی به 522 میلیارد دلار برسد.

خبرهای دیگر از سخت افزار