خبر

 • تک بورد - AMD خوشحال است که به اینتل و انویدیا کمک می کند حافظه دسترسی هوشمند را فعال کنند

  AMD خوشحال است که به اینتل و انویدیا کمک می کند حافظه دسترسی هوشمند را فعال کنند
  15 روز و 17 ساعت قبل

  Smart Access Memory یا SAM یک ترفند نرم افزاری / سخت افزاری است که از ویژگی PCI Express به نام Base Address Register استفاده می کند. تاکنون فقط AMD از پردازنده های گرافیکی جدید Radeon RX 6000 خود استفاده می کند تا کمی عملکرد اضافی داشته باشد. این اجازه می دهد تا اطلاعات تغذیه پردازنده ، به جای فقط قسمت کوچکی از آن ، مستقیماً در کل بافر حافظه ویدیویی وارد شود. نتیجه بسته به عنوان در حدود 5-10٪ بهبو

  وقتی AMD حافظه دسترسی هوشمند را در آخرین پردازنده های گرافیکی خود اعلام کرد ، به نظر می رسید که SAM به همکاری نزدیک CPU و GPU احتیاج دارد. در نتیجه ، این ویژگی بعنوان یک ویژگی جدید راه اندازی شد که فقط هنگامی کار می کند که پردازنده های گرافیکی AMD RX 6000 با پردازنده های AMD Ryzen 5000 جفت شوند. تمام تولیدکنندگان می توانند در مورد برخی استانداردها توافق کنند زیرا این ویژگی به ویژگی PCI Express متکی است. PC World از Scott Herkelman از AMD س AMDال کرد که آیا AMD فکر می کند این امکان وجود دارد و AMD تا چه اندازه از استاندارد سازی پشتیبانی می کند. این یک متن ویرایش شده از مصاحبه است:

  س: آیا رقبا باید به روزرسانی های BIOS را برای کل اکوسیستم محصولات خود انجام دهند؟

  پاسخ: فکر می کنم باید از شما س askال کنید آنها اما من معتقدم که آنها باید روی راننده های خودشان کار کنند. اینتل مجبور است با تولیدکنندگان مادربرد خود کار کند و روی چیپ ست های خود کار کند. من فکر می کنم کارهای زیادی برای رقبای ما انجام شده است.

  و برای اینکه روشن شود ، گروه Radeon ما با اینتل همکاری می کند تا آنها را آماده کند. و من می دانم که گروه Ryzen ما با Nvidia کار خواهد کرد. گفتگوها در حال انجام است. اگر آنها علاقه مندند این ویژگی را در سیستم عامل های AMD فعال کنند ، ما دیگر جلوی آنها را نمی گیریم.

  در حقیقت ، امیدوارم که این کار را انجام دهند. در پایان روز ، گیمر برنده می شود و این تنها چیزی است که مهم است. ما فقط شرکتی هستیم که می تواند سریع ترین کار را انجام دهد زیرا ما تنها شرکتی در جهان هستیم (سرانجام) با پردازنده های گرافیکی مشتاق و CPU های مشتاق.

  استاندارد سازی یک ویژگی SAM مانند می تواند در نحوه ساخت بازی ها تأثیر داشته باشد. اگرچه این ویژگی به پشتیبانی توسعه دهنده نیاز ندارد ، اما برخی از بازی ها بسیار موثرتر از بقیه از آن استفاده می کنند: در 1440p ، Assassin 's Creed Valhalla شاهد 14٪ پیشرفت است ، اما Shadow of the Tomb Raider فقط 6٪ بهبود را مشاهده می کند. اگر توسعه دهندگان تمایل داشته باشند ، می توان عناوین آینده را برای استفاده حداکثر از SAM طراحی کرد.

خبرهای دیگر از سخت افزار