خبر

 • تک بورد - AMD تأیید می کند که Zen 4 و RDNA 3 همچنان در مسیر راه اندازی سال آینده قرار دارند

  AMD تأیید می کند که Zen 4 و RDNA 3 همچنان در مسیر راه اندازی سال آینده قرار دارند
  29 روز و 16 ساعت قبل

  رو به جلو: کمبود تراشه جهانی به ظاهر بی پایان ، س questionsالاتی را در مورد تاخیر در عرضه محصولات پیش بینی شده ایجاد کرده است. در مورد پردازنده های گرافیکی Zen 4 Ryzen AMD و پردازنده های گرافیکی RDNA 3 Radeon RX ، این شرکت اظهار نگرانی نمی کند - آنها هنوز سال آینده راه اندازی می شوند.

  مدیرعامل دکتر لیزا سو در طی تماس سرمایه گذاران Q2 2021 AMD گفت: "ما همچنان در راه تولید محصولات نسل بعدی در سال 2022 هستیم ، از جمله پردازنده های Zen 4 ساخته شده با پیشرو در صنعت فناوری پردازش 5 نانومتری و پردازنده های گرافیکی RDNA 3 ما. "

  سو در مورد زمان ورود کارت های گرافیک و پردازنده های نسل بعدی مشخص نبود. شایعات تاریخ عرضه را حدوداً در سه ماهه چهارم سال 2022 عنوان می کنند و حتی ممکن است شاهد انتشار همزمان هر دو محصول یا حداقل بسیار نزدیک به هم باشیم.

  اخیراً ادعاهایی مبنی بر دسکتاپ Ryzen 6000 مبتنی بر ذن 4 شنیده ایم پردازنده هایی که گفته می شود با رمز رمز رافائل شناخته می شوند ، بیش از 24 هسته پیش بینی شده با 16 هسته ارائه خواهند شد. البته این فقط حدس و گمان است و AMD خود اشاره کرده است که ممکن است از 16 هسته فراتر رود.

  رافائل - تا 16 هسته - حداکثر 170 وات - 5 نانومتر

  - Patrick Schur (patrickschur_) 13 جولای 2021

  پردازنده های Raphael ، ساخته شده بر روی فرایند ساخت 5 نانومتری TSMC ، دارای یک سوکت AM5 است که از پایه معمول AMD تغییر می کند طراحی شبکه آرایه (PGA) به همان آرایه شبکه زمینی (LGA) مورد استفاده اینتل ، اگرچه انتظار می رود تراشه همان اندازه 40 میلی متر در 40 میلی متر را که در سوکت AM4 استفاده می شود حفظ کند - تنظیمات فعلی خنک کننده AM4 با AM5 کار می کنند از طریق کیت تبدیل.

  همچنین گفته می شود Zen 4 25٪ سود IPC نسبت به Zen 3 ، ساعت peeds در حدود 5 گیگاهرتز و پشتیبانی از DDR5 و PCIe 5.0.

  https://techbord.com AMD Zen را تأیید می کند 4 و RDNA 3 برای راه اندازی سال آینده همچنان در مسیر هستند

  افزایش AMD \ همچنان ادامه دارد

  کارت های گرافیک RDNA 3 ، در همین حال ، همچنین انتظار می رود از روند 5nm TSMC استفاده کنند و بهبود عملکرد به ازای هر وات قابل مقایسه با جهش 50 درصدی از RDNA به RDNA 2. شایعه شده است که پردازنده گرافیکی Navi 31 دارای بیش از 15000 هسته است و بیش از سه برابر عملکرد Navi 21 دارد. فقط امیدواریم که آسان تر باشند خرید از سری Radeon RX 6000.

  در جای دیگر ، Q2 سه ماهه سپر دیگری برای AMD بود. این شرکت 3.9 میلیارد دلار درآمد کسب کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 99٪ باورنکردنی بود و سود ناخالص آن 1.8 میلیارد دلار بود که سالیانه 116 درصد رشد داشت.

خبرهای دیگر از سخت افزار