خبر

 • تک بورد - AMD تأیید می کند که پردازنده Ryzen با 3D V-Cache در اوایل سال 2022 عرضه می شود

  AMD تأیید می کند که پردازنده Ryzen با 3D V-Cache در اوایل سال 2022 عرضه می شود
  6 روز و 9 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ معماری AMD Zen پنجمین سالگرد تاسیس خود را جشن می گیرد و سازنده تراشه تأیید کرد که پردازنده های Zen 3 را در اوایل سال 2022 تجدید می کند. این پردازنده های جدید از فناوری جدید تراشه های AMD استفاده می کنند که میزان V- را افزایش می دهد. حافظه پنهان بر روی تراشه ، عملکرد 15 درصدی را نسبت به نسل فعلی ارائه می دهد.

  در یک گفتگوی دوستانه بین جان تیلور ، مدیر عامل AMD و رابرت هالوک ، مدیر بازاریابی فنی ، این دو خبر تازه سازی سری Ryzen 5000 را که با مادربردهای AM4 سازگار خواهد بود ، تأیید کردند. علاوه بر این ، آنها همچنین اشاره کردند که یک سری لپ تاپ جدید در اوایل سال 2022 عرضه می شود که دارای چارچوب "مدیریت قدرت " است که می تواند بار CPU و مصرف برق را برای به حداکثر رساندن بهره وری برق متعادل کند.

  نامگذاری جدید سری CPU تأیید نشده است. با این حال ، با توجه به "جهش نسلی " که آنها ایجاد می کنند و تفاوت بین سری Ryzen 1000 و 2000 (Zen تا Zen+) ، آنها به احتمال زیاد Ryzen 6000 خواهند بود.

  در طول مکالمه ، رابرت هالوک همچنین تأیید شد که شاهد خواهیم بود که پردازنده های Ryzen در اواخر سال 2022 به پلت فرم جدیدی منتقل می شوند. روبرت افزود که این پلت فرم جدید از PCIe 5.0 ، حافظه DDR5 و سازگاری با خنک کننده های پردازنده AM4 موجود پشتیبانی می کند.

   https://techbord.com AMD تأیید کرد که پردازنده Ryzen با 3D V-Cache در اوایل سال 2022 عرضه می شود

  همچنین بخوانید: AMD vs . Intel: تکامل عملکرد بازی CPU

  اولین باری که AMD به فناوری جدید تراشه های سه بعدی خود اشاره کرد در ماه ژوئن سال جاری بود ، جایی که توضیح داد افزودن لایه های حافظه پنهان (3D V-Cache) در بالای تراشه های محاسبه ای باعث افزایش قابل توجه عملکرد خواهد شد.

  AMD برای اثبات ادعاهای خود ، عملکرد استاندارد Ryzen 9 5900X را با نمونه اولیه Ryzen 9 5900X با 1 مقایسه کرد. 92 مگابایت 3D V-Cache ، هر دو با فرکانس 4.0 گیگاهرتز. در اینجا ، می توانید عملکرد بازی را تا 25 درصد ، بسته به عنوان ، بهبود ببخشید.

  علاوه بر اعلام ژوئن 3D V-Cache ، AMD در مورد HotChips بیشتر در مورد آن صحبت کرد و به ما عمق بیشتری داد به فناوری نگاه کنید و نحوه استفاده از آن را در طرح های آینده نشان دهید.

خبرهای دیگر از سخت افزار